דרעי החליט: מנכ"ל המועצה לצרכנות יפוטר

הרקע להחלטה: פרסומים על חשדות להתנהלות בעייתית מצד המנכ"ל. דרעי: "בימים אלה אני פועל למנות בהקדם דירקטוריון למועצה כדי שיוכל לפקח"

אהוד פלג, מנכ"ל המועצה לצרכנות יסיים את תפקידו בזמן הקרוב, כך הודיע שר הכלכלה אריה דרעי בימים האחרונים, לפני יציאת הכנסת לפגרה נשא השר דרעי נאום במליאת הכנסת בו אמר כי "בימים אלה אני פועל למנות בהקדם דירקטוריון למועצה כדי שיוכל לפקח, לבקר, להתוות מדיניות, ובין היתר גם להעמיד מנכ"ל אחר".

דרעי אמר את דבריו בעקבות תחקירים שפורסמו לפני זמן רב בהם עלה חשד להתנהלות בלתי הולמת של המועצה לצרכנות והמנכ"ל, לפי התחקיר שפורסם, הוצגו מגוון הוצאות תמוהות שהמועצה שילמה לספקים, כגון מאות אלפי שקלים למשרד יחסי ציבור במקביל להעסקת מערך דוברות פנימי, כמו כן נרשמה הוצאה של יותר מחצי מיליון שקל על סקרים.

בעקבות כך הגיש חה"כ מיקי לוי (יש עתיד) שאילתא לשר דרעי, בשאילתא נשאל דרעי: "האם הנתונים שפורסמו נכונים? אם כן, מתי והאם ימונה מנכ"ל חדש למועצה? האם יאויש הדירקטוריון במלואו, ומתי?".

השר דרעי השיב כי "כשנכנסתי למשרד הכלכלה התבררה לפני, לצערי, תמונה עגומה מאוד שבמסגרתה הדירקטוריון של המועצה לצרכנות נמצא בתת איוש באופן שמשתק את פעילות הגוף החשוב הזה"

שר הכלכלה, מתוקף תפקידו, יכול לקצוב את תפקידו של פלג, ואכן כך הוא עשה, אם כי מהמועצה לצרכנות נמסר כי פלג לא קיבל כל הודעה מן השר בעניין, במשרד הכלכלה השיבו כי פלג מודע להחלטה 
זה חודש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.