דרעי הכריע: הדיל בין הבית היהודי לש"ס יוצא לדרך – הגראי"ל שטיינמן מתנגד

דיל אריאל תמורת עמאר יוצא לדרך: בצהרים סיכמו מפלגות הבית היהודי וש"ס כי יפעלו במשותף לבחירת הרב הראשי שלמה עמאר, ורבה של העיר רמת גן יעקב אריאל, לתפקיד הרבנים הראשיים.

לאחר שובו של דרעי להנהגת התנועה, ישובו ההדורים בין הבית היהודי לבין התנועה הקדושה, כאשר בבית היהודי אמרו כי יש עם מי לדבר, דרעי שהתנגד בעבר לדיל שרקם ישי, הסיר את התנגדותו – והסיכום על הדיל המדובר יוצא לקראת הבחירות.

בגוף הבוחר יש רוב למפלגות, והמשך התנעת הדיל כרוך בחקיקת חוק שתאפשר לרב עמאר ולרב אריאל להתמודד לתפקיד הרב הראשי.

בבית היהודי ינסו לשכנע את אנשי יש עתיד להגיע להסדר ולתמוך בחוק שיאפשר את בחירותו של הרב אריאל לתפקיד..

בבית היהודי סבורים כי הרב לאו לא יתמודד לתפקיד הרב הראשי למרות שבפועל הוא הצהיר שיעשה זאת .

במקביל בבית עמותת השירות הלאומי, התכנסו בשעה זו אנשי "האגודה להתנדבות בעם" רבנים בכירים בציונות הדתית, יחד עם השר אורי אריאל מהבית היהודי, הרבנים צפויים לאשרר את ההסכם עם ש"ס .

יש לציין כי בדגל התורה מתנגדים לדיל הנרקם בין ש"ס לבין הבית היהודי ומרן ראש הישיבה הגראי"ל שטיינמן הביע "חוסר נחת" מהדיל המתגבש בין המפלגה שחרתה על דגלה את השותפות עם לפיד בכדי לקבל כמה שיותר משרות.

דרעי עצמו הצהיר בשבוע האחרון כי כל הכרעה בנושא תבוא לאישורו של מרן ראש הישיבה הרב שטיינמן, אלא שכאן הכריע מרן הגר"ע יוסף וקבע יש ללכת על הדיל, ב"דגל התורה" רותחים מזעם ובש"ס ממלאים פיהם מים.

חשוב לזכור כי הדיל המוזכר עלול להיתקל בקשיים משפטיים בבג"ץ בשל הנסיבות המשפטיות, והקשים שיוצבו בפני המפלגות בדרך הסלולה לרבנות הראשית.

גורמים בכירים בש"ס ובבית היהודי אישרו את הדברים לקוקר.

כתב "קוקר" אבי שיף שוחח עם גורמים בבית היהודי . שמאשרים כי היוזמה לשיתוף פעולה בין המפלגות לבחירת הרבנים הראשיים הגיע מצד תנועת ש"ס  "בימים האחרונים פנו אישים בש"ס להרב דרוקמן כדי שיאשר את השיתוף הפעולה". טוענים הגורמים

בקו החשיפות דווח כי מאחורי הדיל, אפשרות למהלך מבריק של דרעי: לגרום לפיצול בין בנט ללפיד, ופיצול בבית היהודי: בנט זועם על אריאל שהשתתף מאחורי גבו בפגישת הרבנים ושוקל לפרק את הדיל ולהודיע מחר על תמיכה בסתיו.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.