דרעי , קללת המקובל ומרדכי גילת

העיתונאי מרדכי גילת טוען במאמר שפירסם כי יו"ר ש"ס ביקש ממקובל ירושלמי לקלל אותו בשל פרשיות השחיתות אותן חשף

המתיחות בין יו"ר ש"ס אריה דרעי לבין העיתונאי מוטי גילת ידועה לכל. כידוע, מוטי גילת (ישראל היום) חשף את "פרשיית השחיתות"  שקטעה את דרכו הפוליטית, אולם גם לאחר שריצה דרעי את עונשו ושב למערכת הפוליטית – ממשיך גילת לרדוף אותו בכל הזדמנות.

בגיליון סופ"ש של 'ישראל היום' מפנה גילת מפנה את הקוראים לתמונה של הרב שלמה פרישטיק, כיום בן 100, המתגורר בבית אבות ויזרע יצחק בירושלים וכותב: " האיש הצנוע הזה הוא רב אמיתי, מקובל אמיתי, ליגה אחרת. בצדק דרעי רוחש לו הרבה כבוד", כותב גילת.

גילת חושף בטורו כי אל המקובל הזה הגיע בשעתו דרעי, כאשר פרסם את סידרת הכתבות עליו, "דרעי ביקש מהמקובל לקלל אותי. ממש כך". כותב גילת.

"תקלל את העיתונאי מרדכי גילת", הוא אמר לו, "הוא מתנכל לי, הוא מפריע. אני מבקש שהרב יגדע את יד אלה שקמים על עולם התורה. אני מבקש לעשות את זה עכשיו בשבילי".

גילת ממשיך לתאר את מה שהתרחש במעונו של המקובל, "הרב הניח את ידו על ראשו של דרעי, בירך אותו כמה פעמים וסירב לקלל. לא הועילו בקשות חוזרות ונשנות של שר הפנים דאז. לא הועילו לחציו של אחד מעוזריו שנכח בטקס הזמנת הקללה. הרב לא נענה".

גילת כותב בטורו כי מהאירוע הזה שאב את השם של ספרי, "קללת דרעי", בלי שיעלה בידי להשיג תמונה של הרב.  "שנים ניסיתי להשיגה – לשווא. רק לפני שבוע פנה אלי אחד מקוראי הספר, אמר שיש לו הפתעה בשבילי, ושלח אלי תמונה של הרב.

 

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרקי אם דבריו שקר תתבע אותו
  אם דבריו אמת תתבייש לך ושתלך לעזזאל אתה וכל צבועיך אידיוט מפגר
  לקלל? אתה מוג לב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מוטי גילת מאמין בקללות של מקובלים?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. בטח עוד סיפור מצוץ מהאצבע מבית מדרשו של אלי ישי…

  יש הקלטה???

  שטיגניסט |
  הגב
  • טמבל כמו כל חסידיו השוטים של דרעי: זה היה הרבה לפני עימות ישי-דרעי

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 4. לא יכלו לך ויפלו מפניך!!

  המהפכה הספרדית נמשכת על אפם וחמתם של האליטה האשכנזית
  וכל החוברים לדת השקר הציונית.

  ש"ס מנצחת!!

  שינשין |
  הגב