דרעי בראיון: "המריבות מאחורינו – מערכת הבחירות החלה" (האזינו)

אריה דרעי מדבר: בראיון ל'קול חי' הוא טוען כי המריבות עם ישי הסתיימו, חושף את הדברים ששמע ממרן הרב שך על נשיא מועצת החכמים, מתייחס לגזירות הממשלה ולקואליציה המתפרקת, וגם: מה הוא חושב על מכתב הרבנים בענין 'היתר מכירה'

בתוכנית 'הקבינט' בהגשתו של בנימין ליפקין, התארח באולפני 'קול חי' יו"ר ש"ס ח"כ אריה דרעי – כשאליו הצטרף חבר הקבינט יוסי שווינגר.

האזינו לראיון 

[alooma ref="00f3963baccbf31c0ebcbbbde15e551e.mp3" src="1" autoplay="0" pid="0"]

דרעי חשף בתוכנית את שיחתו עם מרן הרב שך זצ"ל על נשיא מועצת החכמים הגר"ש כהן, על השלום בש"ס ועל האחדות בתנועה, על גזירות הממשלה, על הקואליציה המתפרקת, ועל מכתב הרבנים על 'היתר הרבנים'.

דרעי מספר בראיון עעל הההצלחה בירוחם ומביע כאב על פעילותם של אנשי בני תורה כנגד הרשימה החרדית שס"ג, " הפילו לנו את המחשבים, חיבלו לנו בכמה עשרות קולות , אולם זה כאב, זה הזכיר לי את הסיטואציה בירושלים ברבנות יכול להיות רב אשכנזי חרדי, יכול היה להיות ראש עיר שומר מסורת בירושלים. זה כאב לי". אומר דרעי.

דרעי מספר על השלום הנרקם בש"ס ,וטוען כי המריבות בתוך התנועה כבר מאחורינו , עברנו תקופה קשה, הכל מאחורינו, התחילה מערכת בחירות, אנו צריכים ללכת מאוחדים". הוא אומר.

דרעי מספר על סוגיית היתר המכירה, וטוען כי מרן היה בעד רכישת יבול נוכרי, בשעתו המחירים היו מופקעים והיה קשה לרכוש ירקות ," מרן התחשב במצבם של המשפחות מהשכבות החלשות והעם שבשדות, אולם כעבור שנים התחרות בשוק הורידה את המחירים המופקעים שגבתה השמיטה, ומרן כתב בכתב ידו כי ראוי להקפיד ולאכול שמיטה למהדרין".

דרעי חושף על השיחה עם הרב שך, "נכנסתי בשעתו למרן הרב שך סיפרתי לו את הוראת מרן, והא התרגש עד דמעות". סיפר דרעי . והמליץ לציבור הספרדי כי "כל אחד צריך להקפיד ולהדר ברכישת ירקות לחומרא".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.