דרעי: "הרגשתי כמו חוני המעגל – חזרתי אחרי שנים וגיליתי שהכל השתנה"

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, בטקס חילופי השרים במשרד הכלכלה: "לי ולנפתלי יש דבר משותף, שנינו לא כל כך התלהבנו מהמשרדים שאנחנו הולכים אליהם, אבל התאהבנו תוך כדי לימוד במשרדים״. ואילו השר היוצא, נפתלי בנט אמר: "הכנסנו נשים ערביות וגברים חרדים לשוק העבודה ואני מאמין שזהו המעשה החברתי הגדול ביותר"

יו"ר ש"ס אריה דרעי נכנס היום לתפקיד שר הכלכלה והמסחר על חשבונו של השר היוצא, נפתלי בנט. "לי ולנפתלי יש דבר משותף, שנינו לא כל כך התלהבנו מהמשרדים שאנחנו הולכים אליהם. אבל יש לנו עוד דבר משותף: התאהבנו תוך כדי לימוד במשרדים״, אמר בטקס חילופי התפקידים. "העולם השתנה. כל שעה אתה צריך להגיב לכותרת, ליצור כותרת או לברוח מכותרת. אני אומר לצוות שלי: אל תסתכלו לשם. תעשו רק מה שצריך". הוסיף דרעי.

"המשותף לי ולבנט ששנינו קיבלנו משרדים שלא רצינו. אני בא לכאן כדף לבן כדי לדאוג לאנשים השקופים". המשיך. דרעי הוסיף: "מפריע לי שבשנים האחרונות החלטות שהתקבלו לא מבוצעות. בסיבוב הראשון שלי כשר הייתי אמנם צעיר אבל אין לילה שבו הלכתי לישון בלי שדאגתי שדברים יתבצעו. מילה זו מילה. הבטחה זו הבטחה".

שר הכלכלה היוצא נפתלי בנט אמר לשר הנכנס אריה דרעי כי "זה המשרד עבור האנשים השקופים. בשנתיים האחרונות דחסנו עשייה של עשור כדי לעצור את יוקר המחיה, הכנסנו נשים ערביות וגברים חרדים לשוק העבודה ואני מאמין שזהו המעשה החברתי הגדול ביותר".

בתוך כך, טקסי חילופי שרים התקיימו היום בכמה וכמה משרדים. שרת המשפטים הנכנסת, איילת שקד, אמרה היום בטקס חילופי תפקידים במשרד המשפטים כי היא תפעל "לחיזוק מעמדה של כנסת ישראל". "כוחן של הרשות המחוקקת והמבצעת נגזר מהציבור למענו הן פועלות", הוסיפה שקד. "הכרה בחשיבותו של עקרון הפרדת רשויות אינו שייך לצד אחד של המפה הפוליטית".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אין ספק – האיש הזה הוא הכי עניו מכל אדם אשר על פני האדמה.

    שמעון הצדיק |
    הגב