"הרצוג צריך להיות שר החוץ"

האם יו"ר שס אריה דרעי לא רוצה לראות את ראש הממשלה בנימין נתניהו ברחוב בלפור? יש המשוכנעים כי התשובה לכך היא חיובית, אך דרעי עצמו הבהיר כי יחסיו עם שניהם מצויינים, וכי הוא פועל למען מינויו של הרצוג לשר החוץ בממשלת נתניהו. { דרעי מבשל אחדות}

"נתניהו די מחבב אותי", סבור השר אריה דרעי. "אשתי ואני אפילו התארחנו אצלם לארוחת ערב". את הדברים אמר לכתבת מגזין ליברל לרגל כתבה בה סיכמו את השנה הסוערת שעברה על יו"ר התנועה הקדושה. בכתבה נטען כי נתניהו ודרעי זקוקים זה לזה, נזהרים זה בכבודו של זה, אך לפעמים מתקשים להתאפק.

בין היתר הם מזכירים כי אריה דרעי התבטא נגד בנו של נתניהו. אוי לנו, אמר דרעי כשהתפרסם תצלום של יאיר נתניהו עם בת זוג נורווגית. אתה עף מפה עכשיו, נתפס נתניהו אומר לדרעי בקיץ האחרון במהלך ויכוח בכנסת על בחירת נציגים לוועדות למינוי שופטים ודיינים.

כמו כן, היה זה דרעי שאמר בעבר על נתניהו ש"לאנשים האלה אין רגישות מינימלית לבעיות של אחינו הספרדים", ותיאר את ראש הממשלה כאיש חד־ממדי וחד־כיווני שכל מעייניו בשלטון. בחודשים האחרונים דרעי עדין יותר בפומבי. בדרך כלל משתדל לתת לנתניהו כבוד, לפחות מול המיקרופונים.

בהתייחסות לסירובו להצטרף לרעיון של נתניהו להקים מפלגת ימין ענקית שתנצח את הבחירות הבאות אמר דרעי: "הוא היה רוצה שבמפלגה הזאת יהיו חרדים, דתיים וימנים כולל ליברמן וכחלון, וזה בתוספת חוק שראש הרשימה הגדולה ימונה לראשות הממשלה בלי שיקול דעת של הנשיא, ובא לציון גואל. הכול סגור מראש עוד לפני הבחירות. לכל אחד יש את השאיפות שלו. מבחינתי זה לא מעשי".

במגזין ליברל נכתב כי אם זה היה תלוי בדרעי, הוא כנראה היה רוצה לראות את נתניהו עוזב את הבית ברחוב בלפור מזמן. בממשלה הקודמת הכריז שהוא מעדיף את יצחק הרצוג כראש ממשלה, אבל התהפך עם בוא הבחירות, כדי לא לאבד מצביעים לתנועת יחד של אלי ישי. בתחילת מערכת הבחירות דמיין ודיבר בחדרי חדרים על תרחישים שונים שבהם נתניהו אינו ראש הממשלה, גם אם לא יהיה זה הרצוג שיחליף אותו.

כאשר נשאל את מי הוא מעדיף מביניהם, ענה דרעי: "ברמה האישית אני מסתדר עם שניהם. לנתניהו יש כישרונות שאין לבוז'י, הרצוג צריך להיות שר חוץ ולעבוד ביחד עם נתניהו. אני מדבר איתו על זה, אולי זה עוד יקרה. כשהייתי באופוזיציה רציתי ליצור אלטרנטיבה להפלת הממשלה. היום אני בעד ממשלה רחבה. עם חברי כנסת של 'המחנה הציוני', כמו יוסי יונה ומרב מיכאלי, אני מרגיש יותר שותפות בנושא החברתי".

בכתבה מתואר עוד כי אריה מכלוף דרעי, הפוליטיקאי היחיד שחזר להנהיג מפלגה אחרי שישב בכלא, הרבה פחות נלהב מהפוליטיקה עצמה. "כשנכנסתי למעשיהו הרגשתי שיצאתי לחירות, מפני שאז השתחררתי מהעשייה הציבורית. אם הייתי מוצא רב גדול שאני סומך עליו רוחנית והוא היה כותב לי 'לך הביתה, אתה פטור מכל עול ציבורי', הייתי עושה יום שמחה".

לדבריו, "אני לא נמצא בפוליטיקה לשם הסיפוק או הכבוד. אני אדם חרדי ואני רואה בכל מה שאני עושה ייעוד ולא קריירה פוליטית. כל אחד צריך ללכת לפי הכישרונות שבורא עולם העניק לו, ולי יש כישרון להיות איש ציבור. יש לי פנסיה, תודה למדינת ישראל, אני לא צריך מבחינה כלכלית להיות שר.

"אני נמצא פה מפני שיש לי אחריות גדולה יותר מזו שהייתה לי כשהרב עובדיה יוסף היה חי. איני יכול להיות שקט עם מצפוני אם אדע שאני משאיר את העבודה למישהו אחר. אני אחראי לתקן עוולות. אם יש בנות שלא מתקבלות לבית ספר רק כי הן מזרחיות, אני צריך לטפל בזה. האחריות שלי היא לדאוג לציבור שלנו".

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דרעי יגיד את כל מה שידידו נוני מוזס ( הבעלים של וויינט, ידיעות אחרונות ) רוצה. דרעי מושחת מאד וממש לא רוצה שהתקשורת תחשוף את זה והוא ייזרק לכלא לשארית חייו . לכן הוא יעשה ויגיד כל מה שהם אומרים לו.

    בוזי הרצוג הוא מאנשי נוני מוזס, ונוני מוזס רוצה אותו בממשלה. לכן הוא שולח את דרעי לקדם אותו. ודרעי הסמרטוט יעשה כל מה שנוני יגיד לו, אחרת הוא יסתבך בחשיפות עליו.

    דרעי הביא את אוסלו , שיקר על הרב עובדיה שיקר על עם ישראל, וכמו אוסלו דרעי יביא עוד אסונות. דבר לא יעצור אותו. כי דרעי דואג רק לדרעי.

    המבין |
    הגב