מדוע דרעי עזב את משרד הכלכלה?

הגר"מ מאיה בראיון לNRG "דרעי חש מבוזבז. הוא צריך לשקם את ש"ס". וגם: מדוע הוא סבור כי על ש"ס לתמוך במתוה הגז {חבר המועצת חושף}

משבר הגז: חבר מועצת חכמי התורה של ש"ס, הגר"מ מאיה, מתייחס בראיון נדיר לNRG למתוה מעורר המחלוקת, להצבעתה של ש"ס ולהתפטרותו של דרעי ממשרד הכלכלה.

"ייתכן שניתן היה להגיע להסכם טוב יותר ואולם עתה, משנחתם ההסכם, יש לעמוד בו", אמר הרב מאיה והוסיף: "ייתכן שעל המשלה היה ליטול על עצמה את פיתוח מאגרי הגז אחרי שהתברר כי מדובר במאגרים בעלי כמויות עצומות, עוד לפני שניתן הזיכיון לחברות הגז, אף שמדובר בהשקעות של מיליארדים".

עם זאת, פסק חבר מועצת החכמים כי למרות שהנושא לא הובא על ידי הסיעה למועצת החכמים, כעת יש לתמוך במתווה כי מדובר בקיום התחייבות הנובע גם מהבחינה ההלכתית. הרב הסביר כי דרעי לא חתם על מתווה הגז, עקב רצונו להתפטר ממשרד הכלכלה.

"דרעי חש 'מבוזבז' במשרד הכלכלה, משרד ענק הדורש ממנו להקדישו 18 שעות ביממה, בעוד שהוא ראה לעצמו משימה ראשונה במעלה לשקם את ש"ס ולבנותה מחדש", אמר הרב והוסיף כי "יותר מכל הציקה לו העובדה שהמשרד ממונה על מתן היתרי עבודה בשבת, במיוחד אחר פרשת משחקי הכדורגל בשבת שכן לא יעלה על הדעת שהוא יחתום לשחקנים על היתרי עבודה בשבת. הוא ראה במתווה הגז סולם שבו יוכל לרדת מכהונת שר הכלכלה".

בהמשך נשאל הרב מאיה על האפשרות לעשיית שלום עם הערבים. לדבריו, למרות שמרן הגר"ע יוסף פסק כי יש לוותר על שטחים תמורת שלום, הרי שכיום אין פרטנר בצד הפלסטיני. הרב ציין כי פיגועי הדקירה האחרונים מוכיחים כי הצעירים הפלסטינים מוזנים מהסתה נגד ישראל כבר מגן הילדים שבהם מחנכים אותם להיות "שאהידים". "אין עם מי לדבר. כמה שתיתן בהם אמון – מחר יתקעו לך סכין בגב", אמר הרב מאיה.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.