דרעי התקפל: יוותר על מע"מ 0 בתמורה להוזלת החשמל והמים

ב'ערוץ 2' נחשף הערב כי שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי נפגשו אחר הצהריים (שלישי) והסכימו על שורת הנחות והטבות שיינתנו לשכבות החלשות. בעקבות כך תתמוך ש"ס בתקציב, ודרעי יוכל לוותר על הנהגת מע"מ אפס אותה הבטיח במהלך קמפיין הבחירות

ב'ערוץ 2' נחשף הערב כי שר האוצר משה כחלון ושר הכלכלה אריה דרעי נפגשו אחר הצהריים (שלישי) והסכימו על שורת הנחות והטבות שיינתנו לשכבות החלשות. ההסכם צפוי לסלול את הדרך לאישור תקציב המדינה בממשלה.

לפי הסיכום שהושג בפגישה שקיימו השניים הערב (ג') תינתן הנחה של 15%-20% בתעריפי המים החשמל לשכבות החלשות למי שההכנסה החודשית מגיעה לכ-8,000-7,000 שקל.

אחרי האישור בקבינט החברתי-כלכלי, יובא מחר (ד') תקציב המדינה לאישור הממשלה בישיבה מיוחדת, במסגרתה יציג שר האוצר משה כחלון את הקיצוצים הצפויים. בימים האחרונים ובעקבות הדיווחים על קיצוצים אפשריים בתקציב החינוך, ביטחון הפנים ובתוכנית מע"מ אפס שביקש לקדם יו"ר ש"ס אריה דרעי, הודיעו שלושת השרים – נפתלי בנט, גלעד ארדן ושר הכלכלה דרעי – כי כחלון לא יזכה בתמיכתם לתקציב אם אכן יקצץ. הערב נפתרה מבחינת כחלון אחת הבעיות, בעקבות סיכום שאליו הגיע עם דרעי, בתום פגישה שארכה למעלה משעתיים.

במהלך קמפיין הבחירות של ש"ס הבטיח דרעי פטור ממע"מ על מוצרי יסוד, אך עם הקמת הממשלה הבהירו באוצר שבלתי אפשרי יהיה לקיים את ההבטחה הזאת. כעת, בעקבות ההסכמות בין כחלון לדרעי, צפויה ש"ס להצביע בעד תקציב המדינה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.