דרעי התרברב: "שוקל להעלות את אחוז החסימה"

למרות שמפלגתו מדשדשת כבר חודשים רבים בסקרים ונמצאת על גבול החסימה, יור ש"ס השר אריה דרעי התרברב היום בראיון אצל רזי ברקאי בגל"צ ואמר כי הוא שוקל להעלות את אחוז החסימה. דרעי הבהיר כי הוא מטיל ווטו על כך

למרות שמפלגתו מדשדשת כבר חודשים רבים בסקרים ונמצאת על גבול החסימה, יור ש"ס השר אריה דרעי התרברב היום בראיון אצל רזי ברקאי בגל"צ ואמר כי הוא שוקל להעלות את אחוז החסימה.

דרעי הסביר בפתח הראיון כי ש"ס אינה המפלגה היחידה המתנגדת להורדת אחוז החסימה. "ראשי המפלגות: ליברמן, כחלון, בנט וליצמן, מתנגדים להורדת אחוז החסימה. על פי ההסכם הקואליציוני, אי אפשר להוריד את אחוז החסימה או לשנות אותו, כל חוק יסוד, בלי הסכמת כל מרכיבי הקואליציה", אמר בראיון לגל"צ'.

דרעי התייחס לדאגתו של רה"מ כי שס לא תעבור את אחוז החסימה ואמר: "אני מאוד מאוד מתרגש ומאוד מעריך את דאגתו של ראש הממשלה, אני גם הצעתי לו: תדאג לליכוד, אני אדאג לש"ס. אני לא דואג בכלל, אם הייתי דואג – הייתי פועל. תראו את התוצאה. ש"ס בעזרת השם – מהיכרותי את השטח – תצליח ואני מעודד, ואני מאוד מודה לאלו שדואגים לנו".

דרעי הבהיר כי הוא מטיל וטו על הורדת אחוז החסימה. "אני מתנגד בכל תוקף להורדת אחוז החסימה, אני שם וטו. אי אפשר כל בחירות לשנות את השיטה, אנחנו מטריפים את המערכת, צריכים קצת יציבות, העלינו את אחוז החסימה, יש בכך ברכה. אתה רוצה שאגיד מה יקרה אם יורידו את אחוז החסימה? מה יקרה בבית היהודי? מה יקרה ביהדות התורה? מספיק. אתם רוצים מפלגות של 2-3 מנדטים?".

לסיום, התרברב ואמר כי לדעתו יש לשקול העלאת אחוז החסימה. "אני מבחינתי חושב שצריך לשקול אפילו להעלות את אחוז החסימה, מעבר למה שהעלו עכשיו, כדי שיהיו גושים יותר גדולים".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. בור כרה ויחפרהו ויפול בשחת ישוב עמלו בראשו ועל קודקודו חמסו ירד

  הגאווה והשנאה שלו תביא אותו שיחד תעבור והוא לא יעבור החסימה. אינשאלללה.

  תלמיד מרן |
  הגב
 2. חי בשנות ה 80

  זה חלק מטריק המשא ומתן עם פלחים מסויימים וחצרות רבנים על נציגים בש"ס . ( עיקר הקרב כרגע הוא על המונציפלי ולא על הכנסת )
  הוא בעצם עושה עליהם שרירים אם תלכו לבד ותקימו מפלגה חדשה אני העלה את אחוז החסימה והלך עליכם כפי שהיה לאלי ישי בזמנו .
  תכלס הוא רועד מאחוז החסימה הנוכחי כי יש מצב שאפילו במצב של 4 מנדטים הוא לא עובר .
  אז מה הוא ירה לעצמו ברגל ?
  הטריק שקוף …
  אופסס … אמרתי שקוף אמרתי דרעי .

  דרעי חרטטן הוא עושה מהלכי סרק |
  הגב