דרעי וישי בקרב איתנים: מי יסגור את הדיל על הרבנות הראשית

בעוד הקרב על הרבנות הראשית לישראל הולך ומתחמם, מתחולל קרב איתנים מאחורי הקלעים בין ראשי ש"ס אלי ישי ואריה דרעי שנאבקים מי יסגור את הדיל המוצלח עבור ש"ס.

בין ישי לדרעי ניתש קרב חסר תקדים, כאשר ישי תומך בהארכת כהונתו של הרב עמאר יחד עם יעקב מרגי וניסים אלקסלסי, האיש החזק לשעבר במשרד הדתות. השלושה דוחפים את הרב שלמה עמאר שיזכה בקדנציה נוספת, ואילו אריה דרעי מתנגד לכך ומטרפד כל עסקה.

גורמים בש"ס הסבירו הבוקר ל'מעריב' כי "לכולם ברור שאם הרב עמאר יהיה הרב הראשי הבא לישראל, הוא יירש את הרב עובדיה בבוא היום ולכן הוא מנהל כאן את קרב חייו, כשבתווך ישי פועל למענו ודרעי מתנגד. ישי מבין שאם הרב עמאר ימשיך בתפקידו, הוא ימשיך להיות שחקן רלוונטי בהנהגת ש"ס. דרעי מנסה לטרפד את הברית שנוצרה ואשר מאיימת עליו".

לאחר הכישלון בבחירות, דרעי האשים את מבנה השלישיה שגרמה לנזק תדמיתי לש"ס, ומשכך החלו הצמד לא חמד להתקוטט סביב הקרב על הנהגת התנועה.

לפני שבועיים הוביל ישי דיל בין הבית לבין ש"ס – הרב עמאר תמורת הרב אריאל. בפגישה נכחו הרב דרוקמן והרב עמאר, וישי היה המושך בחוטים.

גורם שהיה מעורב בפגישה סיפר כי הרב עמאר אמר שהאיש הפוליטי מטעמו שמטפל בנושא הוא ישי.

ישי אמר בתגובה כי הוא לא נפגש עם הרב דרוקמן והרב עמאר יחדיו. "הגעתי לפגישה אצל הרב עמאר בנושאים שונים שאינם קשורים לבחירות לרבנות הראשית, והוא סיפר לי על פגישתו עם הרב דרוקמן שהתקיימה קודם לכן. בנושא הבחירות אמרתי לו שצריך לדבר עם הרב עובדיה".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.