דרעי: "זה לא הגיוני שהמשטרה יכולה להפיל ממשלה"

בראיון נרחב למגזין 'עמי' האמריקאי, התייחס שר הפנים אריה דרעי לחקירות הממשלה בעניין נתניהו ובעניינו. "למשטרה יש זכות לערוך חקירה, אבל לא להסיק ממנה מסקנה ולהאשים"

בראיון ענק למגזין החרדי "עמי" היוצא לאור באנגלית בארה"ב, מתייחס הבוקר שר  הפנים אריה דרעי לשלל סוגיות פוליטיות העומדות על הפרק, ובהן החקירות נגדו ונגד ראש הממשלה נתניהו. 'אקטואליק' מגיש את עיקרי הדברים:

מה עם חקירות המשטרה? אתה חושב שהן יפילו את הממשלה הזאת? נשאל דרעי.

דרעי: "זה לא הגיוני שמשטרה יכולה להפיל ממשלה. זה בלתי חוקי. הדמוקרטיה כעת היא על כף המאזניים. למשטרה יש בהחלט זכות לערוך חקירות, אבל הם לא יכולים להסיק מהן מסקנות, כי זה תפקידם של בתי המשפט והיועצים המשפטיים. ממתי הצעת המשטרה קובעת אשמה? אנחנו צריכים לחכות ולראות לפני שאנחנו מתחילים לקפוץ למסקנות. בינתיים יש עבודה. כעת עברנו את התקציב לשנת הכספים 2019. הממשלה הזאת יכולה להישאר בשלטון עד הבחירות הבאות, שיתקיימו עוד כשנה וחצי. הממשלה הזאת עושה עבודה מצוינת".

מה קיווית להשיג בהעברת 'חוק המרכולים'?

"אנחנו לא עוסקים במאבק הזה על עצמנו. אני גר בהר נוף, שם הכל סגור בשבת. מדוע, אם כן, נרצה להתערב במשהו שכזה? זה הרי לא יגרום לנו להיות יותר פופולריים. אז למה לא לשמור את רק את הרחובות שלנו, בבחינת 'תנו לי יבנה וחכמיה'? התשובה היא כי 'ישראל ערבים זה לזה'. והרב עובדיה, הרב שך והרב אלישיב לימדו אותנו לטפל גם במרחב הציבור הכללי. זה מה שאנחנו צריכים לעשות. אנחנו פשוט לא יכולים להרשות לאזרחים ישראל לשכוח שזה שבת, וזה מה שיקרה אם הכל יישאר פתוח בשבת. כרגע עוד מדובר רק על בתי קפה, מסעדות ומכולות, אבל אם נאפשר להם להישאר פתוחים, מחר זה יהיה חנויות נעליים וחנויות בגדים. הריצה לכסף גרמה לכולם לאבד את דעתם. אין לנו יום ראשון כמו מדינות אחרות, והשבת נהייתה לצערי היום של החילוני הממוצע ללכת לקניות. בגלל זה החילונים רוצים שהכל יהיה פתוח. אחת הבעיות הגדולות ביותר הייתה העלייה ההמונית של אנשים מרוסיה, אשר מנותקים לחלוטין מיהדות. מאות רבות מהם אפילו לא יהודים. אם ננטוש את המאבק – וזה מאבק קשה מאוד שיהיה קל לנטוש – התוצאות יהיו קטסטרופליות. חלקים שלמים של החברה אפילו לא יודעים מהי שבת. הם לא יודעים שלאוטובוסים אסור לנסוע בשבת".

דרעי הוסיף בנושא: "אני מכיר את הקהילה הספרדית מקרוב, ואני יודע שהם אוהבים את התורה גם אם הם לא דתיים. הניצוץ היהודי הוא בליבם, וגם אם הם לא ממש שומרים שבת והם הולכים לחוף הים או למשחקי כדורגל או צופים בטלוויזיה, הם עדיין מכבדים ומכבדים את קדושתה ולעולם לא ישמרו את חנויותיהם בשבת. עם זאת, אם כל החנויות האחרות פתוחות בשבת הם לעולם לא יוכלו לעמוד בניסיון כי גם הם צריכים להתפרנס".

דרעי נשאל על ידי המראיין: האם אתה מחשיב את שחרור רובשקין כמחווה גדולה יותר של טראמפ מאשר ההכרה בירושלים כבירת ישראל?

"ההכרה בירושלים היתה שונה", אומר דרעי, "כי אתה יכול לטעון שבזה הוא היה מונע על ידי פוליטיקה או הבטחות הקמפיין שלו. אבל שחרור רובשקין היה נטול שיקולים זרים לחלוטין, כי לא היה לו כלום, וזה לחלוטין מראה כי הוא אוהב ישראל.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שס הוקמה ע"י מרן לשמר על מסורת הספרדים איך שהוא נפטר המושחת דרעי הפך את שס לבלועא של הליטאים השכיסטים אין מטפחות אצל הספרדיות אין מסורת ס"ט בשס אין יום ליום יותר עתונו של מרן ע"ה שהיה רשמית מנוי מספר 1 אין היתר מכירה כפי פסקי מרן ע"ה אין יותר פסקי מרן ע"ה בשס הכל משתכנז והולך

  שס הוקמה ע"י מרן לשמר על מסורת הספרדים איך שהוא נפטר המושחת דרעי הפך את שס לבלועא של הליטאים השכיסטים
  אין מטפחות אצל הספרדיות
  אין מסורת ס"ט בשס
  אין יום ליום יותר עתונו של מרן ע"ה שהיה רשמית מנוי מספר 1
  אין היתר מכירה כפי פסקי מרן ע"ה
  אין יותר פסקי מרן ע"ה בשס
  הכל משתכנז והולך

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב