דרעי: "חמור שראשי הרשויות הערביות לא גינו את הפיגוע" – צפו

השר דרעי נפגש עם שכיב שנאן, אביו של השוטר כמיל שאנן שנרצח, ואמר לו: ״בנך הגיבור הגן על ירושלים ועל המדינה. הוא מסר את נפשו כדי להציל אחרים. במקום קדוש כזה לשפוך דם – הדעת מתקשה לעכל

שר הפנים אריה דרעי, ערך היום (יום א׳) ביקורי תנחומים בבתי שני השוטרים שנרצחו ביום שישי בפיגוע בירושלים, רס״מ כמיל שנאן בחורפיש ורס״מ האיל סתאווי בכפר מראר. בחורפיש נפגש השר דרעי עם שכיב שנאן, אביו של השוטר כמיל שאנן שנרצח, ואמר לו: ״בנך הגיבור הגן על ירושלים ועל המדינה. הוא מסר את נפשו כדי להציל אחרים. במקום קדוש כזה לשפוך דם – הדעת מתקשה לעכל. שני הנופלים, נאמנים לעדתם ולעמם, עשו עבודת קודש ודמם נשפך. ביום שישי, בקשתי מראשי הרשויות הערביות לגנות באופן נחרץ את הפיגוע מיד. חוץ מראש עיריית נצרת – לא שמעתי לצערי גינוי. זה חמור. אני פועל רבות למען המגזר הערבי. היישובים הערביים מקבלים תקציבים גדולים ממשרד הפנים וחבל שדבר מובן מאליו, כמו גינוי פיגוע נתעב שעשו ערבים ישראליים תושבי אום אל פאחם, לא נעשה על ידם.

האב השכול, שכיב שנאן: "אני מודה לך השר על הדברים. המקום הטוב ביותר בעולם לדרוזים הוא ארץ ישראל. אני יודע מה אתה השר עשית במשרדך למען המגזר, מה התרומה שלך. אני חנכתי את ילדי לאהוב את המדינה. והכאב גדול. אמרתי לכמיל, אתה הולך למקום נפיץ, תתייחס לכולם בכבוד. מי שעשה את הפיגוע הם בני עוולה לא אנושיים. אני מבקש לחזק את ידם של שוטרי הר הבית בעבודתם.

חבר הכנסת לשעבר שכיב שאנן  התראיין מוקדם יותר היום (א) לרדיו קול ברמה' ואמר כי  "המשפחה כרגע הרוסה, אין לי מושג איך להמשיך הלאה אבל החיים חייבים להימשך".

לשאלה כיצד הגיב לאוהל שהקימו המשפחות באום אל -פאחם אמר שאנן כי הוא מודה לנתניהו ומשטרת ישראל שהרסו את אוהל משפחות המחבלים, והוסיף: אני עושה את ההפרדה ולהערכתי הפתרון הוא להגיע להסכם שלום ולחיות ולגור ביחד.

שאנן סיפר על גל חיזוק מהציבור הישראלי ואמר: הגיעו אלינו לחזק ולעודד זוג מעומר מת"א ומכפר ורדים. חברי היהודים מכל קצות הארץ מחבקים אותנו ברגעים הקשים האלו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.