דרעי חשף: "המחבל החליט באותו רגע לבצע את הפיגוע" (הקלטה)

יו"ר ש"ס אריה דרעי העניק ראיון לרדיו קול חי והתייחס למצב הביטחוני שהסלים בעת האחרונה. "המצב הוא לא שגרתי. הורגלנו לעבוד עם חמאס, על המחבל: "הוא החליט לעשות את הפיגוע ברגע". האזינו.

יו"ר ש"ס אריה דרעי העניק ראיונות לתחנות הרדיו גלי צה"ל וקול חי בהם התייחס למצב הביטחוני שהסלים בעת האחרונה. "המצב הוא לא שגרתי. הורגלנו לעבוד עם חמאס, עם ארגונים. יש שב"כ ואמ"ן, יודעים לשבת ולסכל. אבל עכשיו אנחנו מדברים על אזרחים שנסחפים עם המדינה האסלאמית (דאע"ש), שיש לה רק מצווה אחת: להשמיד ולהרוג כל מי שנגדם", אמר בראיון לקול חי.

"לפי כל ההערכות והמידע שיש בידינו, אותו מחבל נתעב התחיל להזדהות בחודשים האחרונים, דרך הפייסבוק, עם המדינה האסלאמית. הוא לא תכנן, הוא עלה על המשאית, ראה חיילים, החליט לחקות את מה שהיה בברלין", סיפר

 

"בני המשפחה הרחבה, הם תושבי מדינת ישראל שמקבלים ביטוח לאומי ויש להם תעודה שהם יכולים להיכנס לכל מקום במדינת ישראל, ואני שומע משרותי הביטחון ששלושה אחים נעצרו כי ידעו על זה הרבה זמן ולא אמרו. האחות מהללת את הפיגוע, והאנשים הללו מסתובבים עם תעודה ויכול להיות שהם המפגעים הבאים", תיאר.

על משפחת המחבל סיפר דרעי, "מתברר, שהאימא של המחבל הזה היא תושבת רמאללה, שקיבלה אזרחות בשנת 1988 במסגרת 'איחוד משפחות', בגלל שהיא נישאה לאבא של המחבל שהוא אזרח מזרח ירושלים. התברר לי שהכל היה ברמאות והוא היה נשוי לאשה שנייה. על סמך זה לא נותנים 'איחוד משפחות'. אני קודם כל עוצר את הדבר הזה ולוקח את התעודות ומתחיל את כל הבדיקה מחדש".

 

על השופטת ששחררה את אחות המחבל אמר דרעי, "אני חושב שזו הייתה טעות. אני מבין שהיא לא ידעה קודם, אבל היא שיבחה. אז היא לא הייתה צריכה לקבל שבעה ימים, אבל יומיים. השחרור הזה הוא מסר לא טוב".

 

"מערכת המשפט והפרקליטות לא הפנימו את מה שהשב"כ אומר לנו עכשיו, אולי בגלל שלא התמודדנו עם זה עד עכשיו. מערכת המשפט צריכה להבין שיש לנו מגיפה עם וירוס וחיידק מדבק, שצריכים לעצור אותה באמצעים לא רגילים".

2 תגובות

  1. דואג למצביעיו הערבים, עושים לו מלאכה קשה. פה איא אפשר לצעוק מרן מרן. פה צריך לתת הסברים בקנה מידה דאעשית

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |

Comments are closed.