דרעי: "נפילת הממשלה הקודמת – נס"

יו"ר ש"ס, שר הכלכלה אריה דרעי, בכנס לשומרי שביעית: "יש להודות לקב"ה על הנס שבנפילת הממשלה הקומת"

את הדברים אמר יו"ר ש"ס, שר הכלכלה והשר לפיתוח הנגב והגליל הרב אריה דרעי בכנס של כוללי השמיטה לחקלאים שומרי שביעית. דרעי היה אורח הכבוד באירוע שבו השתתפו עשרות חקלאים מרחבי הארץ, ששמרו את שנת השמיטה ע"פ דרישות ההלכה ולפי הכוונתם של גדולי ישראל. בתחילת נאומו אמר דרע "יש להודות לקב"ה על הנס בנפילת הממשלה הקודמת שניסתה בכל דרך לעצור כל תקציב שמטרתו היתה למען הגדלת היהדות."

השר אף העלה על נס והדגיש את חשיבותם של שומרי השביעית ואת הכבוד וההערכה ובעיקר הדאגה הגדולה שהיתה למרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל לכל אותם חקלאים שומרי שביעית. ואת פועלו של סגן יו"ר הכנסת ח"כ הרב יצחק ועקנין שעושה לילות כימים למען בני המושבים ברחבי הארץ ועל פעילותו הברוכה במסגרת מעייני ההתיישבות.

לסיום בישר לכל עשרות החקלאים שהשתתפו בכינוס כי מר דני סיידא קיבל מטעם המשרד לפיתוח הנגב והגליל להיות הממונה על המושבים וכי הוא בטוח שהוא יעשה שם דברים טובים וגדולים.

ח"כ הרב יצחק ועקנין שיבח את פעילותו של יו"ר התנועה הרב אריה דרעי שפעילותו הברוכה מול הגורמים הרלוונטיים במשרד האוצר הביאה תקציב של 7 מליון שקלים לטובת כל אותם חקלאים שומרי השביעית.
ח"כ ועקנין שיבח את כל אותם חקלאים שגם בימים בהם לא הועברו להם המלגות באופן סדיר, הם עמדו בנסיון והיו מגיעים לכוללים כדי ללמוד.
כ"כ שיבח ח"כ ועקנין את רבני משפחת מנדלסון מהיישוב קוממיות שהעמידו הלוואה לטובת כל אותם החקלאים עד שנתקבלו הכספים ממשרד האוצר.

עוד נכחו בכינוס שר הדתות, הרב דוד אזולאי, הרב משה מנדלסון, הרב אביגדור מנדלסון וסגן שר האוצר, הרב יצחק כהן.

צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם
צילום: באדיבות המצלם

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.