"דרעי יש לך מושג מה קורה בנתב"ג?"

עודד בן עמי בפנייה אישית לדרעי: "שוב לא נערכת עם אנשיך כראוי לקמפיין הביומטרי, עוד לא מאוחר לטפל במצוקה של הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון" – צפו

עודד בן עמי מגיש "שש עם" בערוץ 2 בפנייה אישית לצופה אריה דרעי, הוא מבקר את שר הפנים על כישלונו בטיפול בעומסים בנתב"ג, וזאת בשל סאגת הדרכונים.

בטור מצולם בערוץ 2 הוא תוקף את השר. "אתה יודע מה קורה בבן גוריון? כמה לחצים ועומסים עצבים ותסכול? רבבות נוסעים לחו"ל, רבים באים לביקור, ועכשיו מבזבזים שעות לביקורת הדרכונים מכיון שלא נערכת לביקורת הדרכונים ובימים שקראתם להחליף את הדרכון – היו תורים ארוכים במשרד הפנים.

בן עמי ממשיך ויורה כנגד השר: "שוב לא נערכת עם אנשיך כראוי לקמפיין הביומטרי, עוד לא מאוחר לטפל במצוקה של הנוסעים בנמל התעופה בן גוריון".

בן עמי הזמין את השר דרעי לאולפן להגיב לטענות אך זה העדיף למסור תגובה בה נמסר "כי בימים אלו  רבבות ישראלים פוקדים את שדה התעופה ובאופן טבעי נוצרים עומסים. אנשי משרד הפנים וההגירה ממליצים לאנשים לעבור בעמדות של הדרכונים הבימוטרים .

הבוקר (שני) נאלצו מאות בני אדם להמתין בתור ארוך במיוחד כדי לעבור בביקורת הדרכונים וזאת בשל אפליית הנוסעים שלא הצטיידו בדרכון ביומטרי. יש לציין כי במשרדי הפנים שורר כאוס רב ותורות ענק משתרכים בדרך לקבלת הדרכון הביומטרי.

בתיעוד ווידאו שהגיע לחדשות 2 מהשדה נראים ישראלים רבים ממתינים בתור שהשתרך עד מעבר לאולם הביקורת.

הישראלים שלא הספיקו להצטייד בדרכונים ביומטריים, נראים עומדים בתור אחד שהיה מיועד להם, לעומת זאת למי שיש דרכון ביומטרי יכול היה למצוא עשרות עמדות עבור בעלי הדרכונים הביומטריים. "נראה שממש מנסים למרר את החיים למי שמחזיק בדרכון רגיל ועוד לא עבר לביומטרי", אמרו לחדשות 2.

חברת הכנסת תמר זנדברג (מרצ) הגישה בעקבות התלונות שאילתה דחופה לשר הפנים אריה דרעי בו כתבה. "רוצה להבין אם מדובר בטקטיקת התשה חדשה", אמרה. "האם המטרה היא לכפות על אזרחיות ואזרחי ישראל להנפיק דרכון ביומטרי ולהצטרף למאגר?".

בשאילתה נכתב כי "לצד עשרות עמדות לדרכונים זרים ודרכונים ביומטריים בנתב"ג, למחזיקי הדרכון הרגיל הוקצתה עמדה אחת בלבד. רצוני לשאול: מדוע הוקצתה רק עמדה אחת לדרכונים 'הרגילים'?".

מרשות שדות התעופה נמסר בתגובה: "בקיץ של 2.5 מיליון נוסעים יהיו תורים ולכן צריך להצטייד בסבלנות וסובלנות. אנו קוראים לציבור הישראלי לעשות כרטיס כף יד או להשתמש במכשירים הביומטריים".

ממשרד הפנים נמסר בתגובה: "בנתב"ג עוברים בימים אלה 80 אלף איש ביום. התורים הם גדולים אבל ההמתנה לא ארוכה במיוחד. אנחנו מתאימים את העמדות המאוישות לצפי. בכל רחבי השדה פרושות גם עמדות לשירות עצמי ומעודדים את הציבור לעשות בהן שימוש".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.