דרעי בגל"צ: "הרב עמאר הוא לא חלק מהנהגת ש"ס" • האזינו (הקלטה)

יו"ר שס, אריה דרעי, התייחס הבוקר בראיון רדיו למספר נושאים שעל סדר היום. על מינויו של חכם שלום כהן לנשיא מועצת החכמים: "זה לא מינוי שלי, הרב בעדני הפציר בו". על הרב עמאר: "כבודו במקומו מונח, אבל הוא לא חלק מהמועצת". על הקואליציה: "בנט לא יפרוש. הקואליציה תחזיק מעמד עוד מספר חודשים". על לפיד: "אין ביננו שום דיבור". וגם: מה חלקו בהכנות לחגיגות המימונה

יו"ר ש"ס, אריה דרעי, התראיין הבוקר ל'גלי צהל' והתיחס בהרחבה לנושאים שעל סדר היום.

בתחילת הראיון נשאל דרעי על האירועים הנפרדים שנערכו בקרב ההנהגה הספרדית, אירועים שחידדו כביכול את הפילוג בהנהגה הספרדית ובמפלגת שס. דרעי סירב להשיב לעצם השאלה והסתפק בלהפטיר: "ככל שיש יותר אירועים זה יותר טוב".

באשר למינוי של הרב שלום כהן לנשיא מועצת החכמים, אמר דרעי: "אין תחליף לרב עובדיה זצ"ל. הרב שלום כהן התבטא "אם הרב עובדיה הוא פני חמה, אני אפילו לא קצה הגפרור".

דרעי זעם על האמירה לפיה המינוי של הרב שלום כהן לנשיא מועצת החכמים הוא מינוי אישי שלו, ואמר: "זהו ספין. זה שקר וכזב. הרב שמעון בעדני, שהוא מבוגר מהרב שלום כהן, נסע מבני ברק לירושלים כדי להפציר ברב שלום כהן שיקבל על עצמו את המינוי. הרב כהן סירב בטענה שהרב בעדני מבוגר יותר, אולם הרב בעדני התעקש שהרב שלום כהן יקבל את המינוי, זאת משום שהוא כהן וראש ישיבה".

דרעי נשאל על הרב עמאר והשיב: "הרב עמאר? כבודו במקומו מונח, אני גם בקשר איתו, אבל הוא לא חבר במועצת, הוא לא חלק מהנהגת המפלגה"

בהתייחסו למצב הפוליטי העריך דרעי כי בנט לא יפרוש בסופו של יום מהקואליציה, "ימצאו דרך לרבע את המעגל" אמר. דרעי הוסיף: "שס לא בדרך לממשלה, לדעתי הממשלה הזאת תשרוד לפחות עוד כמה חודשים".

באשר ליחסיו עם שר האוצר יאיר לפיד, גילה דרעי כי לא מתקיים ביניהם קשר כלשהו.

בשלב זה עבר המראיין לנושא המימונה שנחגגה אמש, דרעי סיפר כי רק בשעות הצהרים הודיע לאישתו על כוונתו לערוך בביתו את החגיגות, "לא גיליתי לה שיבואו 150 איש. אם כי, סייעתי בהכנות".

בסיום הראיון נשאל דרעי על האלימות הגואה ברחוב הישראלי, והשיב: "בתי הספר הם לא המחנכים הבלעדים, כל הורה צריך לדעת שהוא המחנך הבלעדי. בדור הזה נחשפים לדברים שאנחנו לא נחשפנו, הפתרון הוא אהבה וחיבוק, גם לכאלה שירדו מהדרך ומהמסגרת".

האזינו לדברי דרעי

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כל השינאה למלך אריה דרעי מחולל המהפכה מוחיכה שאנחנו ממש צודקים שר אריה ורק ר אריה חייב להמשיך לישלוט תיראו כמה שינאה לאיש שדאג לנו מסיבה אחת הם מפחדים בדיוק כמו שאז כל האליטה האשכנזית פחדה מימנו 17 מנדטים הם מתים מימנו ר אריה תמשיך אתה קרש ההצלה שלנו כלל יהדות ספרד תמשיך חזק וברוך

  רוני |
  הגב
  • אריה דרעי חתיכת אהבל! הרב עמר צריך אישור ממך שהוא לא חלק ממך? הרי ש"ס של היום זה אריה דרקי בלי יראת שמים בלי תורה בלי מצוות ובלי כלום! אז לך תחפש אם אני בים חתיכת חמיר!

   דנה |
   הגב
 2. כל הזמן הצבעתי ש"ס לכבודו של הרב עובדיה אך מהיום בעזה"י לא אצביע יותר ש"ס גם לכבודו של הרב עובדיה זצ"ל וזאת מכיוון שמי שמושך היום בחוטים הוא אריה דרעי הנוכל והרמאי שבהינף יד פוגע בגדולי ישראל. החמור הזה לא למד כלום ממה שעשה לרב שך העיקר שביקש סליחה ומחילה והיום הוא מתנהג ככלב ששב על קיאו ולכן אני אומר לו לך לעזאזל ועזוב את הציבור הספרדי לנפשו.

  חיים |
  הגב
 3. מה זה כל הלשון הרע הזה? אתם רציניים קוקר? כיכר כבר חסומים אצלי אם אני אחסום אתכם לא אוכל להתעדכן. בבקשה תמנעו דברי בלע ולשון הרע, בבקשה ממכם. כיכר שיכורים מרייטינג לא מסננים כלום העיקר לצטט מהחפץ חיים.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. חחחחחח כשיחשפו ההסרטות אייך שמרן אומר על דרעי רשע מרושע!! ואייך שאומר שחכם שלום לחץ עליו להחזיר את דרעי והוא מתחרט על זה ועוד ועוד , אז דרעי הרשע יפסיק לצחוק וכולנו נתפוצץ מצחוק.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. מחכה כבר שיוציאו את ההקלטה מט"ו שבט לפני כמה שנים שבה נשמע מרן הרב עובדיה זצ"ל
  תוקף בחריפות את אריה דרעי , על כך שהיתל בו לתמוך בהסכמי אוסלו.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. הפתרון הוא פשוט, פשוט לא מצביעים ש"ס ולא נותנים לדרעי כוח !

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. האסיר דרעי חושב שיכפה עלינו רבנים בובות כמו חכם שלום שאמר ב"הכתרה" שדרעי לא שיקר עליו מעולם……. אבל האמת בא תבוא וסופו של האסיר קרב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. דרעי שר"י הממליך מלכים ולו הכלימה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • אריה דרעי חמור גדול ולא מבין שתמו הזמנים שהוא מחליט! הציבור לא טיפש ורוצה שגדולי התורה יחליטו עבורו. אריה דרעי מוביל את ש"ס לימים שפלים ביותר! ולכן הוא לא יותר מאשר חמור-חמורתיים!

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב