דרעי לומד מהטעות של ישי: "לא אקצר את שעון הקיץ"

יו"ר ש"ס ומי שמסתמן כשר הפנים הבא אומר כי לא יפעל לקיצור שעון הקיץ כך שיתחיל לפני יום הכיפורים. "שעון קיץ ארוך הוא דבר חשוב ובריא למשק והכלכלה, וטוב ומבורך לאזרחי ישראל. ככלל אני מאמין ששעון קיץ ארוך אינו מתנגש עם הציבור הדתי ואינו פוגע בחגים היהודים"

לאחר שאלי ישי הוביל את קיצור שעון הקיץ וספג מחאה ציבורית, אריה דרעי לא הולך בעקבותיו ורגע לפני שהוא נכנס למשרד הפנים הוא מצהיר כי בניגוד לעבר, הפעם המפלגות החרדיות לא יובילו את קיצור שעון הקיץ, שיחל הליל.

המשמעות היא שביום כיפור נצטרך לצום שעה נוספת,  ובסוכות בשנה הקרובה נהנה מעוד שעה של שמש, בהתאם לחוק שהועבר בממשלה האחרונה.

 

במערכת הפוליטית הביעו חששו כי כי המעבר הערב לשעון הקיץ, יהיה האחרון במתכונת הארוכה, בעקבות עמדתם המסורתית של החרדים שתמכו בקיצור שעון הקיץ, כפי שהיה בעבר.

השר המיועד דרעי  השיב  היום כי בכוונתו להשאיר את השעון במתכונתו הנוכחית ולא לקצרו: ״שעון קיץ ארוך הוא דבר חשוב ובריא למשק והכלכלה, וטוב ומבורך לאזרחי ישראל. ככלל אני מאמין ששעון קיץ ארוך אינו מתנגש עם הציבור הדתי ואינו פוגע בחגים היהודים״.

שעון הקיץ יחל הלילה ב-02:00

בקיץ 2013, לאחר השבעת הממשלה הקודמת שלא כללה נציגים חרדים בתוכה, החליטה הממשלה לתמוך בהצעתו של ח"כ דאז ניצן הורוביץ ולהאריך בשלושה שבועות את שעון הקיץ, כך שיסתיים בסוף אוקטובר ולא לפני יום כיפור.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דעת תורה הפוך מבעלי בתים בודאי בודאי מארכיפושע דרקי
    מרן ע"ה שנא שעון קיץ ודרש מרבי אליהו ישי שליט"א למנוע כמה שאפשר שעון קיץ
    דרעי שמאלן מתועב קרוב לזהבה גלאון ולפיד

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב