דרעי הפתיע: "לא אחתום על מתווה הגז"

בשיחה עם תא כתבי הכנסת הוסיף דרעי כי הוא מצטער שלא פעל יותר לטובת הקמתה ממשלת אחדות

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, פסימי בכל הקשור לסיכויים להרחיב את הממשלה: בשיחה עם תא כתבי הכנסת העריך דרעי כי ליברמן לא יצטרף לממשלת נתניהו בכל מקרה.

על 'המחנה הציוני' אמר דרעי: "הסיכוי היחיד להרחיב את הממשלה הוא רק על ידי הצטרפות שלהם". דרעי הוסיף כי הוא מצטער על כך שלא פעל יותר להקמת ממשלת אחדות.

בהמשך השיחה התייחס דרעי למתווה הגז וגילה כי הוא נוטה שלא לעקוף את הממונה על ההגבלים העסקיים, גם אם הכנסת תאשר את מתווה הגז. לפי דרעי עדיף להמתין לממונה החדש שימונה בתוך כמה שבועות, משמעות הדברים היא שיחול עיכוב של כמה חודשים לפחות באישור מתווה הגז, ולאור ההתפתחות הזו, כלל לא ברור האם יש צורך להביא את המתווה לאישור בכנסת.

כזכור, לפני כשבועיים אישרה הממשלה את מתווה הגז ברוב קולות בהודעת הממשלה נמסר: "הממשלה אישרה את המתווה להגדלת כמות הגז הטבעי המופקת משדה הגז הטבעי 'תמר' ופיתוח מהיר של שדות הגז הטבעי 'לוויתן', 'כריש' ו'תנין' ושדות גז נוספים."

שר הכלכלה אריה דרעי תמך בהצעה, אך כבר אז הודיע כי לא יפעיל את הסעיף בחוק ההגבלים, המאפשר לו לכפות את אישור ההסכם, רוב חברי האופוזיציה, מלבד חברי ישראל ביתנו, כבר הצהירו שיתנגדו למתווה, ישנם גם שלושה חברי קואליציה המנועים מלהצביע בגלל ניגוד עניינים, מדובר בשרים גלנט, כחלון וכץ, מה שאומר כי כלל לא בטוח כי החוק יעבור בכנסת.
בנוסף אמר דרעי כי הוא ושר האוצר יאפשרו לראש הממשלה למנות שר נוסף מהליכוד במקומו של שר החלל דני דנון, שצפוי להתמנות בקרוב לשגריר ישראל באו"ם – זאת בנוסף למינויו הצפוי של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן לשר הבריאות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.