דרעי לליצמן: "דם אתיופים אינו הפקר"

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, יוצא למלחמה נגד מדיניות קבלת תרומות הדם שמנהיג משרד הבריאות. במכתב ששיגר דרעי לסגן שר הביראות, יעקב ליצמן, הוא כותב: "ההחלטה לא לקבל תרומת דם מיוצאי אתיופיה – מקוממת"

יוצא להגנת השקופים האתיופים: על רקע הפרסום ב'ידיעות אחרונות' לפיו ישראלים ממוצא אתיופי לא רשאים לתרום דם, פנה יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, ארי דרעי, במכתב בהול לסגן שר הבריאות, יעקב ליצמן.

"ההחלטה לא לקבל תרומת דם מיוצאי אתיופיה – מקוממת ביותר ויש לשנותה באופן מיידי…כיצד יתכן שאחרי קביעת הוועדה בראשות פרופ' גרין כי אין מניעה שישראלים ממוצא אתיופי שנולדו בארץ יתרמו דם, וכי כל ילידי אתיופיה הנמצאים בארץ למעלה מ-10 שנים, יוכלו אף הם לתרום – עדיין האפליה המקוממת הזו בין דם לדם, מתקיימת על ידי אנשי משרד הבריאות". כותב דרעי.

דרעי מוסיף במכתבו: "אחינו, עולי אתיופיה, הם אזרחים למופת, שתורמים למדינה בכל תחומי החיים. רבים מצעירי העדה האתיופית משרתים ביחידות הלוחמות בצה"ל ובשאר גופי הביטחון". השר דרעי ביקש כי "מדיניות זו, הפוגעת בבני העדה האתיופית ללא סיבה, גורמת להם עוול קשה ולא מוצדק – חשוב ביותר שתשונה מיידית".

בתוך כך, היום תתחדש המחאה של בני העדה האתיופית בהפגנה גדולה המתוכננת לשעה 15:00 מול קניון עזריאלי בתל אביב.

ההפגנה היא במחאה על החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את התיק נגד השוטר שהיכה את החייל דמאס פיקדה. מארגני ההפגנה אומרים כי הם מצרים על ההחלטה שמשדרת, לדבריהם, חוסר איכפתיות, אפליה, וחוסר צדק, כלפי בני העדה.

המארגנים דורשים כי היועץ המשפטי לממשלה יחזור בו מהחלטתו, ייסגרו התיקים של כל המעורבים באירועי המחאה ויתועדו חקירות של אזרחים יוצאי אתיופיה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.