דרעי לפעילי ש"ס: "אני לא מרוצה מהתקדמות 'הדרך'"

בשל העדר מנויים נערכה אמש ישיבת חירום של פעילי ש"ס בהשתתפות בכירי התנועה במלון לאונרדו בירושלים. דרעי הזהיר: "בגלל בין הזמנים הייתה עד עתה חולשה, הפעם אין תירוצים"

האם עיתון 'הדרך' מקרטע במעלה הדרך? אמש נערכה ישיבת חירום של פעילי ש"ס בהשתתפות בכירי התנועה במלון לאונרדו בירושלים, בנושא העיתון.

הישיבה נערכה בשל הדשדוש של עיתון 'הדרך' שלא הצליח לצבור תאוצה מאז הוקם, למרות גיוסם של כתבים ועורכים רבים. הדוברים באירוע היו: יו"ר ש"ס אריה דרעי, העורך הראשי אברהם דב גרינבוים והעורך אשר מדינה.

דרעי פתח את נאומו כאשר ביקש מנציגי ש"ס כי "כל אחד חייב להביא 50 מנויים להדרך" , דרעי הודה בגילוי לב לפעילים כי העיתון לא הצליח להמריא לפי שעה. "הייתה חולשה גדולה בבין הזמנים. כולם חייבים להסתער. לא יתקבלו תירוצים", הזהיר דרעי.

⁠⁠הבוקר עלה ⁠⁠⁠השר דרעי לדוד חכם ברדיו 'מורשת' והודה: "אני לא מרוצה מקצב הצטרפות המינויים לעיתון 'הדרך'", אמר ,"אבל אני מלמד זכות כי אנשים היו בבין הזמנים".

לפני כחודש  עלה צוות מערכת עיתון 'הדרך' למעונו של מרן נשיא מועצת חכמי התורה, חכם שלום הכהן שליט"א לקבל את ברכת הדרך לקראת צאת העיתון הראשון לאור. נכחו במקום: עורכי העיתון אברהם דוב גרינבוים ואשר מדינה וכן המנכ"ל הרב אליהו גינת.

חכם שלום הכהן אמר "כי זו חובת השעה להעמיד שופר רוחני איכותי ונקי עבור ציבור בני התורה הספרדי".

בדבריו קרא לציבור האברכים להתגייס ולהטות שכם ולעשות ככל יכולתם בגיוס מנויים והעצמת העיתון החדש, "זה יהיה תיקון גדול שאנשים יכניסו לביתם עיתון נקי שרוח חכמים נוחה הימנו".

ערב תשעה באב התכנסו רבני ונציגי תנועת ש"ס באולם שערי העיר בירושלים לכינוס השקת העיתון החדש 'הדרך' שיהווה כתחליף ל'יום ליום'. "זה אמור להיות עיתון לעולם התורה הספרדי. לא לעמך", אמר דרעי והבטיח כי יגדיל את תפוצות המנויים.

יו"ר ש"ס אריה דרעי התייחס אז בראשית דבריו לעיתוי הבעייתי (ערב תשעה באב) והודה: "ימי תשעת הימים ושבוע שחל בו זה באמת תזמון לא טוב, אבל היינו חייבים לפרסם את הדברים. יום ליום היה בעבר עיתון חזק עם דעת תורה של מרן זצ"ל, אבל העיתון הדרדר ונכנס לפירוק והצטמק".

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. מתארגנת תביעה על דחיפת עיתון הדרך למורות בניגוד לרצונן

  אריה אין לי דרך לומר לך אבל יש כבר מי שמכינים תביעה תתכונן

  שרה |
  הגב
 2. ייתד זה מקורי, הדרך זה חיקוי...

  דף 1 דרעי עשה, דף 2 דרעי הקים, דף 3 דרעי הבטיח, דף 4 דרעי מקמבן, עדיף לקרוא את ייתד בשביל מה לשלם על חיקוי? עיתון הדרך, זה עיתון פולחנות לדרעי… דרך צלחת…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. דרעי הרשע

  דרעי הרשע, מושחת, מחלל שם שמים, גנב,פושע, מטיל אימה על הציבור כך שאין לך חלק לעולם הבא וכו וכו. ואם אתם חושבים שזה אחד ששונא. אני הצבעתי שס בעבר. היום אני יודע שהיא מושחתת מרבניה שממשכים לתמוך בגנב ומחלל שם שמים ועד לחברי כנסת של שס שיש להם כבר תא שמור על שמם במעשיהו

  מי |
  הגב
 4. נוכל

  נוכל עבריין תפסיק כבר להשתמש בשמו של מרן לכל שגעונות הגדלות שלך. אם לא מרן זצ"ל יקח אותך אליו אינשאללה להעמיד אותך במקום.

  בני |
  הגב
 5. מי אתה בכלל? חייבים לרצות אותך?? אתה עבריין שישב בכלא אפס מאופס

  דרעי המתנשא מנסה להטיל חיטטו על אנשים מסכנים הכפופים לו לעת עתה עד הבחירות שכולם יבעטו בו ויבחרו כנראה באלי ישי או ב-ג

  עזרא בוקסי |
  הגב
 6. אנחנו לא מרוצים מדרעי

  נמאס לנו מחילול ה' שדרעי עושה
  אין לנו צורך בהנהגה מושחתת.

  אזולאי |
  הגב