דרעי ל'קוקר': "אלי ישי הוא האדם הכי מכובד בש"ס" (וידאו)

לרגל השנה החדשה כינס יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי את העיתונאים החרדים בהר חוצבים והשמיע קולות של פיוס: "אלי ישי הוא האדם הכי מכובד בתנועת ש"ס" – צפו בראיון

על רקע המתיחות בתנועת ש"ס כינס יו"ר תנועת ש"ס ח"כ אריה דרעי את העיתונאים החרדים בלשכתו במשרדי התנועה בהר חוצבים בירושלים.

דרעי זימן את העיתונאים החרדים וקיים תדרוך בכל הקשור לנושאים הפוליטים ובכלל על הנושאים הנוגעים לתנועה.

[alooma ref="7fe4757074b16cab7570faa3e55e87a4.mp4" src="1" autoplay="1" pid="0"]

"כמה רחוק תלך כדי לשמור על האחדות עם ח"כ אלי ישי", שאלנו את דרעי, לדרעי לא היה נעים להשיב, "אין שום מחלוקת",  הוא משיב, "יש החלטה ברורה – של מרן הגר"ע יוסף זצ"ל שאנחנו ממשיכים כולנו בדרכו ומפעליו – יש את מועצת חכמי התורה, יש סדר, יש יו"ר תנועה וחברי כנסת.

 דרעי מפתיע ומפליג בשבחיו על אלי ישי, "אלי ישי מבחינתי הוא האדם הכי מכובד בתנועה – אנחנו מכבדים אותו ומוקירים אותו", הוא מבהיר ומדגיש: "מי שרוצה להיות איתנו ביחד עם מרן ועם התנועה, בבקשה".

אריה השואג

לסיכום הבהיר דרעי לעיתונאים החרדים:"אני עושה את כל המאמצים כדי לאחד את כולם, עד כדי כך שיש עוד אנשים שמפרשים את הצעדים שלי כחולשה ואולי כחששות. אני עושה את זה בגלל שהתבגרנו, אני בעד השלום ועושה הרבה למען השלום – אבל שלא יהיה אי הבנות, יש תנועה אחת ומועצת אחת, לא כל אחד יכול לבחור את הרבנים שלו  – מרן חינך אותנו כל הזמן כי דעת תורה של מועצת חכמי התורה מחייבת את הנציגים שלנו. שום דעת תורה של אף אחד אחר לא יכולה לחייב את הנציגים. אם לא, אנחנו נפרק את התנועה.

יש מועצת חכמי התורה בראשותו של חכם שלום כהן והרב בעדני והרבנים האחרים – רק אלה מחייבים אותנו הנציגים, כל אחד באופן פרטי ישאל את מי שהוא רוצה וכל אחד חופשי אבל בענייני התנועה מי שנכנס למסגרת הזו ברוך הבא".

לסיכום, נדמה כי דרעי מנסה להכין את הקרקע לקראת פיוס אפשרי עם מחנה ישי ולשם כך הוא מצהיר הצהרות בשבח ישי ואנשיו. אולם יתכן כי דרעי רוצה להוכיח קבל עם ועדה כי הוא אינו המכשול לשלום.

4 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרעי תאכל תלב שימו לב איך הוא מתחמק מהשאלה גם אתה איימת להקים מפלגה. דרעי שפל

  מאיר |
  הגב
 2. העם רוצה מועצת חכמים מורחבת לא ארבעת חביריך צריך מנין חכמים כולל רבנו שלמה עמאר
  שברת אגו תשבור עוד קצת לא מתים מזה
  ואם רבי ישי מכובד כדבריך למה בעתון יום ליום הוא לא קיים??????????

  אלברט- קזבלנקא |
  הגב
  • איך יתכן להכניס את הרב עמאר למועצת? התנועה שייכת למרן! ולא הרב יצחק ולא אריה דרעי ולא יהודית ומשה יכולים לבטל את המעשים של הרב עמאר ולהחליט "לסלוח" לרב עמאר. הסליחה תבוא רק אחרי פירסום מודעת התנצלות והודאה בטעות איומה. וכל זה רק כאשר דברי אמת ניכרים.

   שלומי |
   הגב