דרעי לשר הצרפתי: "לקראת החגים עליכם לפעול להגברת האבטחה במוסדות יהודים"

שר הכלכלה נפגש עם מקבילו הצרפתי ודן עמו בשורה של סוגיות שעל סדר היום. במהלך הפגישה הודה דרעי לשר על עמדתה האיתנה של ממשלת צרפת נגד חרמות על ישראל, ביקש ממנו לפעול להגברת ביטחונם של אזרחי המדינה היהודיים, וגם המליץ לו על ביקור בבאר שבע

יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, נפגש הבוקר עם שר הכלכלה הצרפתי, עמנואל מקרון, ודן איתו בשיתופי הפעולה הכלכליים בין שתי המדינות.

במהלך הפגישה דנו השניים בנושא שיתוף הפעולה באמצעות חברות הסטארט אפ וחממות הסייבר, אשר מדינת ישראל נחשבת למובילה בתחום.

השר דרעי המליץ בפניו ללכת ולבקר בעיר באר שבע שנהפכה תוך שנים ספורות לבירת סייבר שרק תלך ותגדל בשנים הבאות בעקבות רמת ההשקעה של משרד הכלכלה במקום.

סוגיית BDS (החרם על ישראל) עלתה במהלך הדיון והשר ציין בחיוב את העובדה שצרפת זו המדינה היחידה באירופה בה יש חקיקה ברורה כנגד חרמות, שבמקרה הזה ברור שהן מגיעות אך ורק ממניעים פוליטיים ואנטישמיים, וביקש ממנו שיפעל בכל הכח בקרב הממשלה הצרפתית לעצור את הגל הקשה הזה.

בסיום הפגישה העלה השר דרעי בפני מקבילו הצרפתי את העובדה שהחל משבוע הבא עם ישראל נכנס לחודש של חגים וביקש ממנו שיפעל בכל דרך לתגבור האבטחה סביב המוסדות היהודיים ובתי הכנסת בצרפת, כדי להבטיח את שלומם של המתפללים הרבים שיפקדו את בתי הכנסת ומקומות התפילה. "חודש החגים בפתח ויהודים רבים פוקדים את בתי הכנסת, אתם חייבים לעשות הכל כדי שהמראות הקשים מהאירועים האחרונים לא יחזרו על עצמם", אמר דרעי.

כזכור, במהלך השנה החולפת אירעו ברחבי צרפת מספר אירועי טרור מחרידים נגד יהודיים, במרכזם: הטבח הנורא ב"היפר כשר" בפרברי פריז. בעקבות הפיגועים תגברה ממשלת צרפת את האבטחה הקפנית בלאו הכי במוסדות ואתרים יהודיים, אולם לקראת החגים – כאמור – ביקש השר דרעי ממקבילו להגביר את האבטחה סביב המקומות הללו אף מעבר למקובל.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.