דרעי מאיים: "הממשלה יכולה ליפול בגלל משחקי הכדורגל בשבת"

בראיון לאבי מימרן הבהיר יו"ר שס כי הוא מנהל מו"מ מאחורי הקלעים כדי שרה"מ לא ייתן היתר רשמי חתום לשחק בשבת. "על דבר כזה הממשלה יכולה ליפול. גם בנושא הזה, רק גדולי מכריעים לנו"

לאחר שחוק המרכולים של דרעי מתקדם לקראת אישור, נדמה שהמשבר הקואליציוני לא הגיע לקיצו.

יו"ר שס השר דרעי סיפר בראיון לרדיו 'קול חי' כי השר דרעי נלחם מאחורי הקלעים למען העברת משחקי הכדורגל משבת ליום חול – "דחיתי את ועדת השרים בעניין הכדורגל", הוא אמר בראיון לאבי מימרן "אנחנו מנהלים מו"מ מאחורי הקלעים כדי שרה"מ לא ייתן היתר רשמי חתום לשחק בשבת. על דבר כזה הממשלה יכולה ליפול. גם בנושא הזה, רק גדולי מכריעים לנו", טען דרעי.

דרעי הוסיף כי "מעל 70 שנה שיחקו כדורגל בשבת, בעבר כל המשחקים היו רק בשבת, כיום רוב המשחקים מתקיימים בשישי, מוצ"ש וראשון. משוכנע שגם קצת המשחקים שכן לצערי בשבת, ירדו תוך שנה".

כזכור, ביום חמישי הגיעו למעונו של הגר"מ מאזוז​ בבני ברק ​שחקני כדורגל, מובילי המאבק נגד חילולי השבת בכדורגל​, ומחו על כך שהחכים החרדים סגרו מול ראש הממשלה דיל שיאפשר את המשך משחקי השבת.

בתיעוד מיוחד מתוך המפגש, דרש הגר"מ מאזוז לדעת אם נעשתה פנייה לנציגות החרדית קודם, או שאין זה אלא טענות שנועדו לפגוע בפולטיקאים החרדים.

לדברי השחקנים: הם פנו גם לנציגי ש"ס, שהתחייבו שזה לא יקרה והם יעמדו לצידם, כמו גם לנציגי יהדות התורה, אך ברגע האמת, הכל פוליטיקה, הבעיה היא, שהחרדים חושבים שכדורגל זה משהו רק של חילונים, ולא אכפת להם מזה, הם לא יודעים שהיום יש עשרות שחקנים, שהתחזקו ושומרים שבת, שהנסיון הזה עכשיו יכול להפיל אותם, זאת מבלי לדבר על מאות אלפי הצופים, שגם יחללו שבת בעקבות זאת. בפועל אנחנו השחקנים – העובדים, לא רוצים את זה, והיתה לנו ציפייה כי הנציגות החרדית היא זו שתעמוד לצידנו במאבק הזה, ולצערנו התאכזבו, באנו לכאן כעת כי אנחנו מבינים שרק גדולי הדור יכולים לזעוק את הכאב שלנו, ואולי להחזיר את הגלגל אחורה, רגע לפני שכבר לא יתאפשר. ​

הרב הקשיב לכאב שלהם ​בקשב-רב, והתבטא, כי יש לעשות הכל למען שמירת השבת, זו מצוה שעם ישראל מסר נפשו עליה במשך כל הדורות, וצריך להתפלל שכולם יבינו ששבת קודש היא מקור הברכה. לא יתכן שיתנו 'היתר' לדבר כזה.

הרב תמה כיצד יתכן שדוקא כאן בארץ הקודש כאשר רואים אנשים שמתחננים לשמור שבת, יש פה 'כפיה חילונית' שלא נותנים לאנשים לנוח פעם בשבוע ולהיות עם המשפחה. אנטיוכוס גם נלחם על השבת, ולא הצליח, אף אחד לא יוכל עליכם, אתם תנצחו!

​השחקנים סיפרו לרב כי החתימו כבר שלוש מאות שחקנים רק משני הליגות הראשונות, שזה 70% ​מכלל השחקנים בליגות הראשונות, שהצטרפו למכתב ​​פנייה לראש הממשלה שלא לאלץ אותם לשחק בשבת. במכתב הם הביעו את זעקת בני משפחותיהם: "לכל אורך ימות השבוע אנו עובדים קשה – משחקים ומתאמנים", הם כותבים, "וכל רצוננו הוא לנוח עם בני משפחותינו בשבת – יום המנוחה הלאומי במדינת ישראל. שחקנים זקוקים למנוחה בשבת לצורך הטענת מצברים וכדי לצבור כוחות לאימונים ולמשחקים מוצלחים על המגרש".

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. שיעור אחד של מרן הרב מאזוז ודרעי מתחיל לזוז

    תכלס מרן הרב מאזוז מנהל את שס יופי

    אביתר |
    הגב