דרעי מאיים: "לא נשכח לנתניהו את הקיצוץ"

יו"ר ש"ס אריה דרעי נשמע היום (שלישי) נזעם מתמיד: "הממשלה מקיימת את ההבטחות לפגוע בעניים, במשפחות החלשות, לפגוע בחרדים. זאת ממשלה של רוע, אין בה שום טיפת חמלה. זאת ממשלה שאין לה שום זכות קיום. היא לגיטימית אבל לא מוסרית", כך תקף הבוקר דרעי בראיון ל-ynet את הקיצוץ בקצבאות הילדים שנכנס לתוקף, שיכול להוריד למשפחה חרדית כמה אלפי שקלים הכנסה בשנה.

דרעי השווה את ממשלת נתניהו הנוכחית לממשלת אריק שרון לפני עשור, בזמן שנתניהו היה שר האוצר, וגם היא פגעה בקצבאות: "זאת הייתה אותה ממשלה. רק עם האבא לפיד זיכרונו לברכה, נתניהו שר האוצר והבית היהודי בשם המפד"ל. הם עשו את אותן גזירות.
אבל ברוך השם אחרי ההתנתקות הממשלה הזאת נעלמה ותנועת שינוי נכחדה. אני מקווה שגם הממשלה הזאת תחלוף מהר".

עוד אמר, כי החלטה על הקיצוץ תכניס עשרות אלפי ילדים נוספים אל מתחת לקו העוני: "זה נזק שאי אפשר לתקן אותו אחר כך. עם הילדים האלה גמרנו – יצאו מהמסלול. אין להם שום שוויון הזדמנויות בהשוואה לילדים מהרצליה. מה זאת האמירה של שר האוצר שלפיה ההורים יידעו לקחת אחריות על הילדים שלהם? איזו גאווה ושחצנות.

"הגזירות של לפיד ושל ממשלת נתניהו קשות יותר מפרעה. פרעה גזר על הזכרים אבל הממשלה גזרה גם על הנקבות. משמעות הגזירה שלחלק גדול מהילדים לא תהיה הזדמנות ללמוד מקצועות, לקבל השכלה נורמלית, לגדול בבית נורמלי. זאת גזירה של עוני על משפחות גדולות בישראל".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.