הקרב על התקציב: דרעי מאיים לפרוש – ליצמן מתמרן מול האוצר

על רקע הדיונים המרתונים על תקציב המדינה שר הכלכלה, אריה דרעי, שב ומאיים כי יפרוש מהממשלה במידה ותוכנית מעמ 0 לא תעבור, במקביל ביהדות התורה מגשרים על הפערים האחרונים מול האוצר.

על רקע הדיונים המרתונים על תקציב המדינה  שר הכלכלה, אריה דרעי,  שב ומאיים כי יפרוש מהממשלה במידה ותוכנית מעמ 0 לא תעבור, במקביל ביהדות התורה מגשרים על הפערים האחרונים מול האוצר.

"אם דרישתי לביטול המע"מ על מוצרים שעליהם נחליט לא תסוכם, סיעת ש"ס לא תתמוך בתקציב המדינה. מבחינתי מע"מ אפס על מוצרים, בעיקר כאלה שיסייעו לשכבות החלשות, זה דבר שאני לא מתכוון להתפשר עליו". אמר דרעי.

באוצר סוגרים פרטים אחרונים עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, על גובה ההפקדה החודשית לחיסכון שעשוי לעת עתה לנוע בין 50 ל-70 שקלים.

ב"כלכליסט" דווח כי  כי לפי הסיכומים הנוכחיים, עם אישור התקציב בנובמבר ישולמו באופן מיידי קצבאות עבור חצי מהתקופה הרטרואקטיבית שהחלה בחודש מאי, כלומר: שלושה חודשים.

בניגוד לפרסומים , הגדלת קצבאות הילדים לא בוטלה והיא תהיה כ-170 שקל בממוצע לקצבה לחודש. "לא מורידים שקל ממה שהובטח לנו. ברור שעדיף לקבל את כל הכסף עכשיו, אבל זה הרע במיעוטו", אמרו במפלגה.

הקצבאות ינועו בין  100 עד 120 שקלים, והשאר כהפקדה לחיסכון, כאשר ההפקדות לחסכונות יחלו רק ב-2017, על פי המתווה, אם תהיה בעיה תקציבית, יוקצו אגרות חוב ממשלתיות לכיסוי ההפקדות. כמו כן, האוצר מציע שלוש תחנות יציאה: בגילאים 18, 21 ו-24.

במקביל, פרסם שר האוצר משה כחלון סטטוס בפייסבוק שבו התגאה בתוכנית החדשה.

 אני שמח לבשר שסיכמנו עם חברינו לקואליציה על רפורמה משמעותית בחיסכון ארוך הטווח לילדים שלנו.

הילדים שלנו יגיעו לגיל 18 ויקבלו מתנה ראשונה מהמדינה – קופת חיסכון של 18 אלף שקל להתחלת החיים העצמאיים. מתנה חוצת מגזרים שלא מבדילה בין דת גזע ולאום.

המחשבה שלכל ילד יהיה כסף לרכוש לימודים שיעזרו לו בשוק התעסוקה – אלו בדיוק המטרות שלשמן הקמנו את מפלגת כולנו .

כזכור, הממשלה החדשה החליטה עם כינונה להגדיל באופן ניכר את קצבאות הילדים.

זאת, כחלק ממדיניות רחבה של מלחמה בפערים החברתיים המתרחבים והוצאת ילדים ממעגל העוני.

הגדלת קצבאות הילדים היא בבחינת יישום אחת ממסקנות הוועדה למלחמה בעוני שבראשה עמד חבר סיעת כולנו חה"כ אלי אללוף.

לאחר דיונים מעמיקים עם חברינו לקואליציה, התקדמנו לעבר יישום המלצתה של הועדה – הפניית חלק מקצבאות הילדים לאפיק של חיסכון ארוך טווח, שישמש את ילדינו בהגיעם לגיל 18.

מדובר בשינוי חברתי עמוק ומשמעותי, שאני גאה על הזכות ליישמו כשר אוצר במדינת ישראל. ההמלצה הנוכחית עדיין מחייבת הסכמה ואישור של חברי סגן השר ליצמן מיהדות התורה, אבל אני משוכנע כי השותפות שיצרנו, כזו שרואה את המהות שבמאבק לצדק חברתי, תוכיח את עצמה ותניב פירות.

אסור לתת לגחמות פוליטיות להיעשות על גבם של ילדים. החתירה לצדק חברתי אינה מבחינה בין דת, צבע ולאום והילדים שלנו אינם שק חבטות לשם יצירת חיכוכים ואג'נדות.

בימים הקרובים נציג רפורמות נוספות שאנחנו מתכוונים ליישם כבר בתקציב הקרוב – תחרות בשוק האשראי, תחרות בשוק המזון, בביטוחי הבריאות, יישום מסקנות וועדת ששינסקי השנייה שמסדירה את התמלוגים שמגיעים למדינה על אוצרות הטבע שלה ועוד.

רק במדיניות כלכלית כוללת ורחבה נוכל להוריד את יוקר המחיה ולשפר את רמת החיים של כולנו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.