"דרעי מבזה את חכם שלום – נראה לו מי הבעל הבית"

זו הדרך? מהקלטות שהגיעו לידי 'ישראל היום', בנו של חכם שלום כהן מותח ביקורת חריפה ביותר על דרעי "שמבזה את חכם שלום בעיני חברי התנועה והציבור החרדי"

בצל החקירות ומעמדו הרעוע של יו"ר שס אריה דרעי, ישראל היום ממשיך לחשוף הקלטות על התככים במפלגת ש"ס והביקורת הנוקבת על תפקודו של היו"ר.

על פי הדיווח ב'ישראל היום' בשיחות סגורות מותח הרב יעקב כהן, בנו של חכם שלום כהן ביקורת חריפה ביותר על דרעי "שמבזה את חכם שלום בעיני חברי התנועה והציבור החרדי". הוא מאשים את דרעי בכך שאפשר למקורבו דודו עמאר לקדם את הרב הראשי יצחק יוסף על חשבונו של נשיא המועצת.

כהן אף הביע תמיכה ביו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי ואמר כי הוא "היה מתייעץ כל הזמן עם הרב עובדיה, אריה לא עשה ככה אף פעם". הרב כהן שנמצא בנתק עם דרעי מתכוון  לשבת איתו ו"לשים לו את הדברים, הכל, על השולחן".

על פי הפרסום של יהודה שלזינגר ב'ישראל היום', הכל החל כאשר  פעיל בכיר בש"ס השווה בשיחה עם הרב כהן על הפערים בין מרן הרב עובדיה לחכם שלום: "אנחנו מרגישים שמשהו רע קורה כאן. אולי הרב בתור הבן של ראש הישיבה צריך לקרוא לאריה לסדר. זה מאוד חשוב. הרב עובדיה היה כל הזמן מעודכן, היו באים אליו, מתייעצים איתו. אצל ראש הישיבה אתם רואים את זה? כלום". הרב יעקב כהן ענה לאותו פעיל  "האמת שמה שאתה אומר עם הרב עובדיה ייאמר לזכותו של אלי ישי, הוא עשה את זה". הרב כהן המשיך: "אלה העובדות. הוא (אלי ישי) לא עשה כלום, הוא רק הלך לרב עובדיה, אבל את זה כן הוא היה עושה, ואריה לא היה עושה את זה אף פעם".

אותו פעיל טען באוזני הרב כהן כי "אנשים מרגישים כאילו מסובבים את ראש הישיבה". ועל כך השיב כהן: "אני מסכים איתך בדבר הזה. אני מטפל בזה".

הרב יעקב כהן הבהיר בתגובה לישראל היום על הציטוטים: "כי אכן יש לו ביקורת על דרעי, אך  מדובר בביקורת חברית, ואנחנו ידידים טובים. אני אדם מאוד ישיר ואני אומר את הדברים בפנים. אם יש לי ביקורת, אני אומר אותה ואני לא חושש. הניסיון להציג את הדברים אחרת נועדו לזרוע מהומה. יש ביחסים בינינו עליות ומורדות אבל אני מדבר איתו ואומר לו כל מה שאני חושב".  על הדברים שאמר על ישי הגיב כהן: "דרעי הוא מנהיג ש"ס, וכל שאר הדברים הם מופרכים".

בית חכם שלום: טענות שקריות

מביתו של מרן חכם שלום כהן נמסר: ״אנו בוחרים שלא להגיב עניינית לטענות שהועלו על ידכם ואשר מפעם לפעם מתגלות כשקריות וחסרות כל שחר. רק נשבח את פעילותו הברוכה של דרעי, במהפכות שהוביל למען הכלל והפרט בשנים האחרונות – דבר שהיה כה חסר בתנועת ש״ס בעשור וחצי האחרונים, והכל נעשה בהתייעצות תדירה וקבועה ובהכוונה ישירה של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן חכם שלום כהן שליט״א בכל דבר ועניין כקטן כגדול. השר הרב דרעי לא מקבל שום החלטה מבלי שקיבל את הכרעתו ואת דעת התורה של מרן שליט״א״.

5 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אבל הם רצו לא?

  הם רצו והכריעו בדעת תורה שדרעי יחזור אז מה עשיתם בלגן ועכשיו מתחנפים? אלי ישי עזוב אותך משס

  יגר |
  הגב
 2. עכשיו חכם שלום שלחץ על הרב עובדיה להחזיר את דרעי מרגיש על בשרו למה מרן הרב עובדיה לא רצה את דרעי חזרה... חבל שלומדים בדרך הקשה...

  עכשיו חכם שלום שלחץ על הרב עובדיה להחזיר את דרעי מרגיש על בשרו למה מרן הרב עובדיה לא רצה את דרעי חזרה… חבל שלומדים בדרך הקשה…

  משה.. |
  הגב
 3. ש"ס די לך. נמאס ממך!!!!!!!!!!

  לא מצביע בבחירות בכלל ולהם בכלל.
  מפלגה שמאכזבת פעם אחרי פעם

  שסניק לשעבר |
  הגב
 4. חייבים את אלי ישי דחווווף

  חייבים את אלי ישי דחווווף רק הוא יכול להציל את שס מקריסה טוטאלית

  כבר לא שסניק |
  הגב