דרעי מבקש מהיועמ"ש הכשר למינויו לשר הפנים

מדוע אריה דרעי לא מונה היום בישיבת הממשלה השבועית לשר הפנים? ייתכן כי התשובה נעוצה בעובדה שבסביבתו של יו"ר שס פנו לקבלת אישור בכתב מהיועץ המשפטי לממשלה כי דרעי רשאי משפטית לכהן כשר הפנים. {תעודת כשרות}

מדוע לא מונה היום יו"ר שס אריה דרעי לשר הפנים? על פי דיווחים בכלי תקשורת שונים, היום, אמורה הייתה הממשלה לאשר בישיבתה השבועית את המינוי של דרעי, ובכך להחזיר את דרעי אל המשרד בו כיהן כאשר נאלץ לעזוב את החיים הפוליטיים בעקבות הרשעתו בבית המשפט.

הממשלה אישרה היום את מינויים של אבי שמחון לראש המועצה הלאומית לכלכלה ואת מינוי אביחי מנדלבליט לתפקיד היועץ המשפטי לממשלה הבא, אך דווקא המינוי המעניין ביותר, מינויו של דרעי לתפקיד שר הפנים, לא עלה לדיון בישיבת הממשלה. האם בסביבתו של דרעי ביקשו להמתין עם האישור?

היום פנו בסביבתו של דרעי ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה כי ישלח אישור בכתב שאין כל מניעה משפטית למנות את דרעי לתפקיד. ההערכה היא כי היועץ הנוכחי, יהודה ויינשטיין יאשר את המינוי במכתב מפורש, וכבר בימים הקרובים ימונה אריה דרעי לשר הפנים הבא של מדינת ישראל.

יודגש כי בסביבתו של דרעי מציינים כי ויינשטיין כבר נתן אישור בעל פה לכך שאין כל מניעה משפטית למנות את דרעי למשרה, אך יו"ר שס התעקש לקבל את האישור בכתב. בסביבת דרעי מזכירים כי שופטי בית המשפט העליון כבר דחו בקיץ האחרון עתירה נגד מינויו לתפקיד שר, וקבעו כי כבר שילם את חובו לחברה.

כזכור, עוד במהלך המשא ומתן הקואליציוני דרשו בש"ס את משרד הפנים עבור יו"ר המפלגה אריה דרעי. בסופו של דבר, על מנת למנוע לזות שפתיים, כאשר דרעי הורשע בעבר על עבירות שלכאורה ביצע כאשר כיהן במשרד זה. כעת, לאחר שבג"צ פסק כי הוא שילם את חובו לחברה, רוצה דרעי לשוב לתפקיד חשוב זה.

במהלך המו"מ הקואליציוני הודיע דרעי כי הוא מוותר על תפקיד שר הפנים כדי "למנוע לזות שפתיים". בראיון לגל"צ אמר כי "בשביל התיקון החברתי הייתי צריך לחזור למשרד הפנים, אבל אני קשוב גם לביקורת ציבורית ולא אכנס למשרד על רגל שמאל, אז אני לא נאבק על הפנים".

יצויין כי בסקר שפורסם בערוץ הכנסת, ענו 68 אחוז מהנשאלים כי לא ראוי למנות שוב את אריה דרעי לשר במשרד הפנים. מדובר בסקר שנערך על ידי מכון פאנלס פוליטיקס. עוד בסקר: 21 אחוז מהנשאלים חושבים כי מדובר במינוי ראוי, ולשאר הנשאלים אין דעה בנושא.

עם זאת, למרות הסקר המציג עמדה שלילית של הציבור כלפי חזרתו של דרעי למשרד הפנים, ולמרות כי התנועה לאיכות השלטון החתימה כבר אלפים על עצומה נגד המינוי, ההערכה היא כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ימנה את אריה דרעי לשר הפנים הבא.

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גם אם היועץ המשפטי יכתוב שאין לדרעי בעיה חוקית לכהן כשר הפנים, עומד בתוקפו פסק הדין שנתן בית הדין בירושלים שאסור לדרעי לכהן בשום שררה עד שיעמוד לדין תורה. לא יעזרו לו שום יועצים משפטיים. דין תורה קובע אצלנו. אא"כ דרעי כבר לא שומר תורה.

    זכרוני |
    הגב