דרעי מודה: "לא העלתי על דעתי שבית המשפט יעשה מחטף"

בראיון לגלי צה"ל התייחס יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי לוויכוח בין החילונים לחרדים על יום השואה ועל סערת פתיחת המרכולים בשבת. "לא השתהתי בקבלת החלטה על המרכולים" האזינו לראיון.

בראיון לגלי צה"ל התייחס יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי לוויכוח בין החילונים לחרדים על יום השואה ועל סערת פתיחת המרכולים בשבת.

בשנה שעבר פרסם יהודה שלזינגר כותרת בישראל היום  "דרעי: 'יום השואה לא מחייב אותנו כחרדים". בגוף הכתבה נכתב כי "דרעי התייחס גם לחרדים שצולמו עושים מנגל בערב יום השואה ואמר: "אף אחד לא ילמד אותנו מה זו שואה. יום השואה ש'הם החליטו להכריז עליו בגלל גטו ורשה לא מחייב אותנו כיהודים חרדים"

בראיון לגלי צה"ל הבהיר דרעי כי לא התכוון חלילה לפגוע בניצולי השואה והוא לא אמר כאלו דברים. "יהודה שלזינגר שאמר את הדברים בקול ברמה חזר בו, מודה ועוזב, ירוחם". אמר דרעי.

דרעי התייחס בראיון לכך שהשתהה וגרר רגליים בעניין המרכולים, " לא השתהתי", דחה דרעי את הטענות על כך שנרדם בשמירה, "פרסמתי בעיתונות, ובערב פסח כבר חתמתי על ההחלטה, לא שלחתי אותה לעיריית תל אביב, עידכנתי את היועץ המשפט לממשלה בהחלטתי וביקשתי  את עזרתו", תיאר דרעי.

כעבור 24 שעות בית המשפט קיבל החלטה פה אחד לאפשר את פתיחת המרכולים בשבתות,  "ידעתי שהולך להיות דיון בבג"ץ ואמרתי ליועץ המשפטי שלא יכול  להיות שיהיה דיון בהרכב של שלושה שופטים על נושא כה ערכי", טען דרעי בראיון והודה, "לא העלתי על דעתי שבית המשפט יעשה מחטף".

 

 

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.