דרעי מזהיר: "יש מסע הסתה חמור נגד הציבור החרדי"

"החלטתי לכנס את העיתונאים כי בימים האחרונים יש מסע הסתה חמור נגד הציבור החרדי והמפלגות החרדיות, מסע של דיסאינפורמציה" אמר דרעי בישיבת הסיעה. צפו

 

יו"ר תנועת שס אריה דרעי יוצא למתקפה חריפה כנגד ההסתה שמובילה התקשורת יחד עם פוליטיקאים כנגד הציבור החרדי."יש מסע הסתה חמור נגד הציבור החרדי והמפלגות החרדיות", אמר דרעי בהתייחסו לסערה התקשורתית סביב מתווה הכותל וההרעשה הרפרומית כנגד המפלגת החרדיות.

דרעי פנה בפתח הישיבה לעיתונאים באומרו "החלטתי לכנס את העיתונאים כי בימים האחרונים יש מסע הסתה חמור נגד הציבור החרדי והמפלגות החרדיות, מסע של דיסאינפורמציה, כאילו אנחנו החלטנו להשליט פה מדינת הלכה ולהשתלט פה על הכותל. הכל שקר. זה מסע הסתה של אנשים שרוצים לפרק את הממשלה", האשים דרעי. "הכותל פתוח לכולם, וגם עזרת ישראל שניתנה לפני 20 שנה בה כל אחד יכול להתפלל, ושראה"מ הכריז שתשופץ ותורחב בקרוב. ההתנגדות שלנו היתה רק לסעיף ההכרה ברפורמים, אנחנו לא נכיר בהם כזרם״.

השר דרעי המשיך את דבריו ועבר לחוק הגיור שנדחה בסוף השבוע האחרון ואמר : ״אין עוד מדינה בעולם שיש לה את חוק השבות רק מדינת ישראל, הרפורמים רוצים שאני כשר הפנים יכיר בגיורים שלהם בשביל חוק השבות. זה דבר שלא היה מעולם, מי שמנהל את מערך הגיור הדתי זה משרד ראש הממשלה ורוב הדיינים שם הם מהמגזר הדתי לאומי, העמדה שלנו היתה בעיקר כנגד העמדה של האורתודוקסים שלא יכירו בהם, ומי שניסח את חוק הגיור היה משרד המשפטים, אם אכיר בגיור רפורמי – אין לדבר סוף״.
לאחר מכן התייחס השר לביקורו של אחד ממנהיגי הרפורמים בארה"ב בכנסת בשבוע שעבר ״מר ג'ייקובס התראיין באנגלית והאשים אותנו בפילוג עם ישראל, אני רוצה לצטט אותו בנאום שנתן:  ״לא צריך לראות בנישואי תערובת כישלון״. זה אדם שלא חי פה והם רוצים שאתן להם את חוק השבות!״
בסיום דבריו התייחס דרעי למנכ"ל התנועה הרפורמית בישראל ואמר ״גלעד קריב, מנכ״ל של התנועה הרפורמית ניסה להתקדם במחנ״צ באמצעות פעילותו בארגון אסף למען המסתננים. נותן לכם לדמיין מה יקרה אם הוא יקבל את מפתחות חוק השבות״.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.