ש"ס נגד מינוי ברץ: "חסר שיקול דעת"

בראיון שהעניק לגל"צ הסתייג יו"ר ש"ס מהמינוי השנוי במחלוקת. בהמשך החריפה המפלגה את הטון בשל התבטאויותיו נגד מרן הגר"ע {"מינוי בעייתי"}

סערת מינוי רן ברץ לראש מערך ההסברה הלאומי: בראיון שהעניק הבוקר לגל"ץ כינה יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, את המינוי "בעייתי", והוסיף כי הוא סומך על רה"מ שיקבל את ההחלטה הנכונה בענין.

"זה מינוי בעייתי. זאת אמנם סמכותו של ראש הממשלה, אבל ההתבטאויות הללו כראש מערך ההסברה הן בעייתיות…ראש הממשלה הבטיח שכאשר הוא יחזור הוא ייכנס לעניין וישוחח ויבדוק.

אני סומך על ראש הממשלה שיקבל את ההחלטה הנכונה, זאת סמכותו של ראש הממשלה, זה מינוי של ראש הממשלה – ולכן צריך לתת לו לטפל בזה לבד", דברי דרעי.

יצוין כי זוהי ההתייחסות הראשונה מתוך הממשלה לנושא.

מאוחר יותר, בעקבות ציטוטים נוספים של ברץ שהופצו הבוקר החריפה המפלגה את הטון נגד ברץ וקראה לבטל את המינוי. "תנועת ש"ס מגנה בחריפות את דברי הבלע של ד"ר רן ברץ נגד מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל. דבריו מוכיחים באופן נחרץ את חוסר שיקול דעתו ואת חוסר התאמתו המוחלטת לתפקיד ראש מערך ההסברה הלאומי", נאמר בהודעה שיצאה מלשכתו של השר דרעי.

כאמור, הרקע לדברים הם ציטוטים נוספים, פרי עטו של ברץ, שהופצו הבוקר. כך למשל הוא התבטא בעבר בזלזול מחפיר על מרן הגר"ע יוסף זצ"ל: "ראיתי אצל עמית סגל את הוידאו החדש של הרב עובדיה. אז אמנם נכון: הרב עובדיה נתן תחושת כבוד ושייכות לרבים, ובכל זאת דעתי הכללית על המפעל שלו שלילית מאוד. הוא הזיק לא רק למדינת ישראל, אלא גם במידה רבה לאותם אנשים שלהם בא לעזור. גם מובן מאליו שאידיאולוגית אני והרב עובדיה היינו די הפוכים כמעט בכל שאלה פוליטית, ואין לי שום יחס משמעותי לפסיקותיו או לחכמתו התורנית.

אבל למרות כל אלו, בכל פעם שאני רואה אותו אני מתאהב בו וסולח על הכל. זהו, אין איזו תובנה, סתם רציתי לשתף".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.