דרעי מכחיש: "לא פניתי לגליק שיקום מהשבעה"

דרעי התייחס הערב(שלישי) לטענות בעניין הבקשה מח"כ גליק להגיע להצבעה והזים את הטענות. "אני לא פניתי לח"כ גליק ואיש מסיעת ש"ס לא פנה אליו. הוא לא חבר בסיעה שלנו ואני לא חושב שמישהו ציפה שאפשר לבקש ממנו דברים או להציע לו"

למרות שדוברו של גליק אישר בראיון לגלי ישראל כי דרעי פנה בעצמו ליהודה גליק בבקשה להצביע בעניין חוק המרכולים ביום פטרתה של אשתו, השר אריה דרעי התייחס הערב בראיון בקול חי, לטענות בעניין הבקשה מח"כ גליק להגיע להצבעה והזים את הטענות. "אני לא פניתי לח"כ גליק ואיש מסיעת ש"ס לא פנה אליו. הוא לא חבר בסיעה שלנו ואני לא חושב שמישהו ציפה שאפשר לבקש ממנו דברים או להציע לו", הבהיר השר דרעי, "ביום שני בצהרים קיימתי שיחה עם ראש מועצת הר חברון יוחאי דימרי, שהוא חבר טוב של יהודה גליק ושוחחנו על ההלוויה שאמורה להתקיים. ובין הדברים ביקשתי ממנו שיבדוק הלכתית עם רב הישוב, מה דעתו בנושא זה, האם מותר הלכתית להגיע להצבעה בעת האבל.

דוברו של ח"כ יהודה גליק התראיין היום (ג') למעיין אדם ברדיו גלי ישראל (106.5fm/94fm), כשנשאל האם גורמים פוליטיים ניסו להביא את ח"כ להצבעה השיב: "יש לחצים כאלה, כמובן לא אפרט מי ומה ומהו, אבל אני יכול לאשר וזה מצער אותי ממש".

"אני רוצה להזכיר שמרן רבנו עובדיה יוסף זי"ע הורה לנו כמה וכמה פעמים ואף כתב זאת בכתב ידו, שמי שיושב שבעה ביום הבחירות ורוצה להצביע למפלגה חרדית ראוי שיעשה כן. הוא עצמו נתן דוגמה אישית כשישב שבעה על אחיו, ויצא למסור שיעור תורה ביזדים בזמן השבעה.

"אני מלמד זכות על אלו שמביעים תמיהה וטוענים על 'חוסר רגישות' כביכול. השפה שאנחנו מדברים והערכים שלנו הם שונים לגמרי. אנחנו יודעים שאבלות היא מצווה ועניין של כבוד הנפטר, ואם אתה יכול לעשות בזמן זה משהו לע"נ הנפטר ואם זה מה שהקב"ה מורה לך לעשות, וזה מה שפוסקי ההלכה פוסקים לך, אז אתה מבין שזה ה'לעילוי נשמת' הכי גדול שיכול להיות. וזה מה שביקשתי מיוחאי דמרי שיברר אצל הרב, שיביע את דעתו מבחינה הלכתית, ושח"כ גליק יעשה לנכון מה שהוא מבין.

"בלילה, ראש המועצה חזר לעוזר שלי ואמר לו, שאמנם הרב אמר שבחינה הלכתית דעתו שמותר ללכת ולהצביע, אבל הוא לא נתן את זה כבוראה אלא השאיר פתוח לשיקול דעתו. ויהודה גליק אמר שקשה לו להגיע, ובזה תם העניין. הבנתי אותו ולא היה לי שום טענות עליו. מיד קראתי לחבריי ח"כ הרב ליצמן וח"כ הרב גפני והודעתי להם את העניין, וכן עדכנתי שמבחינת השר הרב אזולאי גם הוא לא יכול להגיע בשל הטיפול הרפואי, והחלטנו לדחות את ההצבעה.

"וכשאני שומע היום את הפוליטיקאים זועקים ודואגים ליהודה, שהיו יכולים הם עצמם לקזז אותו גליק ולא עשו זאת, יש גבול לכל דבר. אנחנו האחרונים שחלילה וחס נפגע ברגשותיו. שאף אחד לא ילמד אותנו מוסר מה זה כבוד הנפטר".

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אכזר רוקד על הדם

  דרעי שפל מצידו שכולם ימותו למען כבודו האבוד

  ישראל |
  הגב
 2. 3 חודשים מכלוף לא קיבל החלטה ובגללו נפתחו מרכולי ת"א בשבת ולח"כ גליק הוא לא נותן יום אחד לשבת שבעה??

  מרן צדק כשקרא לו רשע!!

  דרעי משובש לגמרי |
  הגב