דרעי מעריך: "הנגבי ידחה את הבחירות באלעד"

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי התייחס בראיון לגלי צה"ל למאבקו לדחיית הבחירות באלעד, לאור פסילתו של פינדרוס מועמד דגל התורה ושס, "7,000 איש כבר חתמו על העצומה"

יו"ר ש"ס שר הפנים אריה דרעי התייחס בראיון לגלי צה"ל למאבקו לדחיית הבחירות באלעד, לאור פסילתו של פינדרוס מועמד דגל התורה ושס, והעריך כי הנגבי יורה לדחות את הבחירות. "טלפנתי אתמול ליועמ"ש והוא הנחה אותי להעביר סמכויות בנושא אלעד לשר אחר", אמר דרעי, לטענתו, "פינדרוס אושר על ידי מנהל הבחירות. למה את קליש אישרו?".

שר הפנים דרעי, הוסיף בראיון לגל"צ על הסיבה שהובילה אותו להחתים עצומה לדחיית הבחירות: "יש ציבור גדול שפנה אלי, מה לא סביר? לפסול מועמד זה לא סביר". דרעי העריך עוד בראיון כי "הנגבי ישב ויחליט ולדעתי זה יגיע שוב לבית המשפט".

דרעי גילה כי ״מעל 7000 בעלי זכות הצבעה באלעד חתמו לנו שרוצים לדחות את הבחירות באלעד, אז צריך לאפשר להם״.

בעניין ההתגברות והמסתננים אמר שר הפנים: "אני בעד פסקת התגברות מורחבת. גם היועמ"ש אמר שמבין כל החלופות שיש – הפסקה המצומצמת היא הכי גרועה שיכולה להיות".

לאחר שפרוש הביע את צערו על החלטת הבג"ץ לפסול את פינדרוס, כעת, חלה תפנית בעלילה, יצחק פינדרוס, שנפסל על ידי בג"ץ כותב במכתב לישראל פרוש להצטרף לדרישת דגל – שס ולדחות את הבחירות: ״שמעתי את צערך וקראתי בעיתון המבשר על צערך הרב מהפסילה שלי ע״י בית המשפט" כותב פרוש, "אני פונה אליך להצטרף אליי לדרישה לדחיית הבחירות כדי לקיים בחירות הגונות. בזאת ייבחנו דבריך!״. עם זאת, למרו שפינדרוס ממלכד את פרוש, פרוש לא חייב לענות לפינדרוס, ויוכל להתעלם מהדרישה.

במכתב כותב פינדרוס לפרוש, "שמעתי אתמול את דבריך ודברי אביך סגן השר הרב מאיר פרוש, בהם הבעתם את התנגדותכם הנחרצת לעתירה המשפטית וצער רב על פסילת מועמדותי, בגינה נשללה ממני האפשרות להתמודד על ראשות עיריית אלעד, בהוראת ושליחות רבותי גדולי הדור שליט"א.
הדברים במלואם אף פורסמו היום בעיתונים "המבשר" ו"המודיע" ובשאר כלי תקשורת, וגם בהם הובע כאב רב על פסילת מועמדותי ע״י בית המשפט.
"כידוע לך", כותב פרוש, "דבר פסילתי בהליך המשפטי התקבל בתרעומת רבה ע״י אלפים רבים מתושבי העיר שראו בכך פגיעה קשה בזכות הבחירה ובכבודם של גדולי הדור, ואף החלו לחתום על עצומה המופנית לשר הפנים בדרישה לדחות את מועד הבחירות, כדי שיתאפשר להם להעמיד מועמד ראוי כדרישת גדולי הדור.
"באשר על כן", מוסיף פרוש, "ולאור צערך הכנה מהתערבות בית המשפט אני פונה אליך כמי שנותר המועמד היחידי המוביל, להצטרף אלי לקריאה לדחיית הבחירות כדי לאפשר הליך בחירות הגון וצודק.

לסיום כותב פינדרוס לפרוש להצטרף לאלפי התושבים שקוראים לדחות את הבחירות, "להצטרפותך לקריאה של אלפים רבים מתושבי עירך תהיה משקל רב אצל השר שיקבל את עצומת התושבים, וסביר מאד שהצטרפותך יש בה כדי להטות את הכף לטובת קבלת הבקשה ודחיית הבחירות.
"על כן", חותם פינדרוס את מכתבו, "אני קורא לך להצטרף לבקשה ובכך יתאפשר לתושבים הרבים המעוניינים בכך להצביע עבור מועמדם של מרנן ורבנן גדולי הדור שליט"א ולי אישית לקיים את בקשתם ושליחותם".
מוקדם יותר דיווחנו כי הממשלה מבקשת להעביר במשאל טלפוני את סמכויותיו של שר הפנים אריה דרעי בעניין דחיית הבחירות באלעד, אל השר לשיתוף פעולה אזורי צחי הנגבי. כך נודע בדקות אלו ל'אקטואליק'.
היועץ המשפטי של משרד הפנים פרסם חוות דעת שאין על כך מניעה.

כזכור, ביממה האחרונה החלה פעולה מאסיבית של החתמת תושבים באלעד על בקשה משר הפנים לדחות את הבחירות לאלעד, עד שב'דגל' ו'ש"ס' יעמידו מועמד משלהם מול המועמד ישראל פרוש, ראש העיר המכהן.
הבוקר חשף 'אקטואליק' כי בעיר פועלים פעילים מרכזיים לשליחת אנשים להחתים את תושבי העיר תמורת כסף: 100 ₪ ל-50 חתימות, ו-50 ₪ ל-30 חתימות.

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אינפקציה

  אמרנו לכם לא לא להחזיר אותו. לא הקשבתם

  מרוקני אחד הרס את כל היהדות החרדית מהמסד ועד הטפחות. מכלוף בצל דורעי |
  הגב
 2. לא נסלח למי שגרמו.... *שרוליק פרוש ידע לאחד תחתיו את *הדת"ל, *הפלג, *הליטאים, *החסידים *והספרדים תחת קורת גג אחת ותראו מה עשיתם!!! יד איש באחיו. *כולם פה רצים לבד בגללכם.

  *לא נסלח למי שגרמו:
  *לא נסלח על כך שהפכתם את אלעד השקטה והרגועה לזירת התגוששות.
  *לא נסלח על הדלת שפתחתם לרווחה לגורמים מחוץ לעיר להכנס וללבות באלעד
  מחלוקות.
  *לא נסלח על הבמה שנתתם לממורמרי העיר חזן ושות' "איסתרא בלגינא קיש קיש
  קריא" להתנהג פה בגסות כבעיר חילונית, להעליב, להלבין פנים ולהיות הפנים
  של אלעד.
  *לא נסלח על כך שנתתם ליענקי להדיח את אבי שטרן שהיה אמור להיות ראש
  העיר ולנהלה יחד עם פרוש עוד 5 שנים רגועות לטובת מועמד נאמן לו ולא לעיר.
  *לא נסלח לאלה שלא אכפת להם להחזיר את העיר לימיה האפלים למען האגו
  והג'וב. איך אמר גפני על פרוש? "היית מצוין. עכשיו תורנו".

  *תודה רבה לבית המשפט שהזכיר לכם שאין שום קריטריון כמעט לראש עיר מלבד להיות משרת ציבור ולכן עליו להיות חלק מהציבור שאותו הוא משרת.
  המועמד שלכם הצהיר ונהג כאואט סיידר ובית המשפט פסל אותו למעננו.

  *שרוליק פרוש ידע לאחד תחתיו את *הדת"ל, *הפלג, *הליטאים,
  *החסידים *והספרדים תחת קורת גג אחת ותראו מה עשיתם!!!
  יד איש באחיו. *כולם פה רצים לבד בגללכם.

  *המחלוקת המלאכותית שיצרתם באלעד אמורה, תודה לקב"ה להסתיים בעוד שבוע. ולא ניתן לכם חצופים שכמותכם, לדרוש לדחות את הבחירות רק כדי שאש המחלוקת תמשיך לבעור כאן ולהרוס את חינוך ילדינו.

  **אנחנו מתנגדים לכל דחיה של הבחירות**.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מכרו את העקרונות. מכרו את האידיאולגיה. מכרו את הרבנים. מכרו את הדעת תורה. וכו' וכו' וכו' המשך.........................................

  מאת ש"סניק

  דפנה ליאל ב"החדשות" על הבקשה לדחיית הבחירות באלעד: הסיפור הזה עוד יסתיים במשטרה.

  חברים זה באמת נשמע משהו שמסריח מאוד, לא מובן למה ש"ס נשכבים על הגדר בשביל פינדרוס, חייב להיות שיש כאן שחיתות ממדרגה ראשונה בקומבינה מלוכלכת שקשורה ליענקי קנייבסקי, דרעי, ליאון ועוד כמה בכירים, ואני מתחיל לחשוש שהכתבת הנ"ל צודקת…

  אין שום הגיון שש"ס תילחם בשביל אחד הגזעניים הכי גדולים שהיו אצל הליטאים, הוא זה שהדיר אותם בביתר והוא זה שהיפלא אותם בסמינרים בירושלים, והוא זה שאמר ש"במוסדות שלנו אין כניסה לאתיופים קופים וספרדים" ולכן לא מובן כלל וכלל את ה מסירות נפש של ש"ס לדגל ולהפך, ששני הצדדים מוכנים למכור את כל הקדוש והיקר לציבור החרדי.

  מכרו את העקרונות.
  מכרו את האידיאולגיה.
  מכרו את הרבנים.
  מכרו את הדעת תורה.

  וכנראה שאין להם שום בעיה למכור ח"ו גם את הקב"ה

  בקיצור מכרו הכללל.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. גזירת הפינדרוס שר"י גזירת השמד; האזינו להקלטה של קו המערכת גזירת הפינדרוס: הישיבות סגורות לצורך הפעילות וכל הבחורים יוצאים בשש בבוקר *על כל מי שמביא שלושים חתימות מקבלים חמישים ש"ח. *על כל מי שמביא חמישים חתימות מקבלים מאה ש"ח.

  גזירת הפינדרוס שר"י גזירת השמד;
  האזינו להקלטה של קו המערכת גזירת הפינדרוס:
  הישיבות סגורות לצורך הפעילות וכל הבחורים יוצאים בשש בבוקר
  *על כל מי שמביא שלושים חתימות מקבלים חמישים ש"ח.
  *על כל מי שמביא חמישים חתימות מקבלים מאה ש"ח.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. על הנסיון להחזיר את מועמד דגל התורה, יצחק פינדרוס שר"י על ידי חתימות של כרבע מתושבי אלעד. ‏עקיבא וייס חושף ברשת ב' הקלטת בני ישיבה באלעד: "הבטיחו לנו שני שקלים לחתימה אם נגיע לחמש מאות חתימות - אבל קשה לנו לאסוף 500 חתימות"

  על הנסיון להחזיר את מועמד דגל התורה, יצחק פינדרוס שר"י על ידי חתימות של כרבע מתושבי אלעד. ‏עקיבא וייס חושף ברשת ב' הקלטת בני ישיבה באלעד: "הבטיחו לנו שני שקלים לחתימה אם נגיע לחמש מאות חתימות – אבל קשה לנו לאסוף 500 חתימות"

  על הנסיון להחזיר את מועמד דגל התורה, יצחק פינדרוס שר"י על ידי חתימות של כרבע מתושבי אלעד. ‏עקיבא וייס חושף ברשת ב' הקלטת בני ישיבה באלעד: "הבטיחו לנו שני שקלים לחתימה אם נגיע לחמש מאות חתימות – אבל קשה לנו לאסוף 500 חתימות"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 6. על הנסיון להחזיר את מועמד דגל התורה, יצחק פינדרוס שר"י על ידי חתימות של כרבע מתושבי אלעד. ‏עקיבא וייס חושף ברשת ב' הקלטת בני ישיבה באלעד: "הבטיחו לנו שני שקלים לחתימה אם נגיע לחמש מאות חתימות - אבל קשה לנו לאסוף 500 חתימות"

  על הנסיון להחזיר את מועמד דגל התורה, יצחק פינדרוס שר"י על ידי חתימות של כרבע מתושבי אלעד. ‏עקיבא וייס חושף ברשת ב' הקלטת בני ישיבה באלעד: "הבטיחו לנו שני שקלים לחתימה אם נגיע לחמש מאות חתימות – אבל קשה לנו לאסוף 500 חתימות"

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. דרמה בירושלים: סקר של מינה צמח שיפורסם בסוף שבוע בידיעות. סיבוב שני ברקוביץ-דייטש אחוז המתלבטים גבוה מאוד ברקוביץ 27 % דייטש 21 % ליאון 18 % אלקין 15 %

  דרמה בירושלים:
  סקר של מינה צמח שיפורסם בסוף שבוע בידיעות. סיבוב שני ברקוביץ-דייטש
  אחוז המתלבטים גבוה מאוד
  ברקוביץ 27 %
  דייטש 21 %
  ליאון 18 %
  אלקין 15 %

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 8. הנגבי שאוהב להציג ממלכתיות כנראה יעשה מה שדרעי יבקש ממנו

  אוי לנו אם אכן בגלל גאוות הליטאים או היאוש של דרעי ינקי וגפני ידחו את הבחירות.
  מקווה מאד שאיך שהוא מישהו באמת יצליח להכנס לבד לרב חיים ויספר לו מה קורה בשמו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 9. פינדרוס שר"י איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דבריו שהוא אמר בתקשורת, בשעת הפגנות מצדיקי הדור הוא אמר: צריך לקחת מקל ולהוריד את האנשים [פלג] מהכביש, אני הייתי יוצא מהרכב, ומזיז אותם מהכביש, אבל על הפגנות סטודנטים הוא לא היה מעיז לומר את זה, אבל על הפגנה של בני תורה ולומדי תורת ד' כשהם מפגינים נגד שמד של הציונים ר"ל אין לו בעיה להוריד אותם. שמעתם דבר כזה בחיים???????? עליו אמרו חז"ל שנאת עמי הארץ לתלמידי החכמים... וד' ינקום אותו בקרוב.

  פינדרוס שר"י איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דבריו שהוא אמר בתקשורת, בשעת הפגנות מצדיקי הדור הוא אמר: צריך לקחת מקל ולהוריד את האנשים [פלג] מהכביש, אני הייתי יוצא מהרכב, ומזיז אותם מהכביש, אבל על הפגנות סטודנטים הוא לא היה מעיז לומר את זה, אבל על הפגנה של בני תורה ולומדי תורת ד' כשהם מפגינים נגד שמד של הציונים ר"ל אין לו בעיה להוריד אותם. שמעתם דבר כזה בחיים???????? עליו אמרו חז"ל שנאת עמי הארץ לתלמידי החכמים… וד' ינקום אותו בקרוב.

  פינדרוס איש אכזר וגס רוח: אני מצטט דבריו |
  הגב
 10. הנגבי לא יטנף את עצמו בקומבינות גם ככה הוא על הקסקס.

  זה פשוט בדיחה.

  רק אמת! |
  הגב
 11. אני לא חותם על דחיית הבחירות

  הבחירות צריכות להתקיים במועדן

  חרדי |
  הגב