דרעי מפקיר את השבת: "החילונים יחליטו איזו שבת הם רוצים"

על רקע סערת השבת והסקרים שמעניקים ללפיד 24 מנדטים, יו"ר ש"ס אריה דרעי העניק לרדיו 'קול חי' והעניק הצהרה חסרת תקדים על יחסי חילונים – חרדים, "בסופו של דבר, החילונים יחליטו איזו שבת הם רוצים", אמר דרעי. האזינו.

בעקבות סקר המנדטים שמעניק ללפיד את ראשות הממשלה על מגש של כסף, התייחס אריה דרעי לסערת השבת.

בראיון שהעניק לרדיו קול חי העניק הצהרה חסרת תקדים על יחסי חילונים – חרדים, "בסופו של דבר, החילונים יחליטו איזו שבת הם רוצים", אמר דרעי בראיון.

"תראה, הפקנו מזה לקחים, אנחנו מסיקים מסקנות", אומר דרעי בראיון לרדיו קול חי על משבר השבת "אנחנו יושבים ראשי הסיעות החרדיות, אין לנו שום עניין לחולל משברים אנחנו גם מבינים שאנחנו לא במדינת הלכה, עוד לא הגענו לימות המשיח, ושאנחנו לא הגענו למצב אידאלי שכל עם ישראל מבין מה זו מהות שבת".

 

דרעי המשיך והסביר ,"תבין, בבני ברק לא מחללים שבת, בהר נוף לא מחללים, אבל הציבור החילוני בישראל צריכים לדעת, עם כל הכבוד, שאנחנו נאבקים בשבילם על מהותה של השבת צביונה היהודי של מדינת ישראל, אבל בסופו של דבר – הם יצטרכו להחליט איזו שבת הם רוצים. אנחנו לא נכוף על אף אחד מה לעשות, ואנחנו נצטרף לראות בעז"ה מה יכולים לעשות. צריכים גם לזכור שיש לנו לדאוג לחינוך שלנו, ולזכויות של הציבור שלנו אנחנו חיים בתוך מדינה חילונית – אמנם יהודית – אבל חילונית, שכשהיום אתה מדבר אתם הם לא מבינים את המהות של שבת".

 

על הסקר שמפנק את לפיד ב24 מנדטים אמר דרעי, "קודם כל אני מציע לא להתרגש מסקרים כאלה ואחרים, הבחירות יתקיימו במועדן, עוד למעלה משנתיים. הממשלה הזו תמשיך, כל המרכיבים בה רוצים אותה, מה זה אומר הסקר הזה של אתמול? מהסקרים האלה אף אחד לא מרכיב ממשלה, ואני מציע ללפיד ולאחרים את החליפות לגנוז בארון ולהמשיך מהאופוזיציה להגיש שאילתות והצעות לסדר היום".

 

דרעי התייחס באירוניה  לקריאתו של לפיד (אני אשקם אותך): "כנראה שהשיקום הצליח, ומהשיקום הפכנו לחברים… תראה, בא נשים את הדברים על דיוקם. אני לא יודע מה זו חברות במושגים ישראלים, לא ניהלתי אתו שיחת טלפון אחת. לא נפגשתי אתו שום פגישה. כשהוא אומר לי שלום אני עונה לו שלום, זה אולי שינוי היחס. פעם הוא לא היה אומר לי שלום כשהיה רואה אותי – וכמה פעמים התלוננתי מעל במת הכנסת: למה הוא לא אומר לי שלום – כנראה שהיה קשה לו להגיד לי, עכשיו הוא אומר לי שלום יפה".

על החברות עם לפיד אמר דרעי "זו כל החברות, בזה נמדדת חברות… מישהו כנראה נח לו בשביל ליצור אווירה שאולי לפיד מוכר איזשהו מצג שהוא יכול להיות ראש ממשלה, והחרדים אתו: הנה, אריה דרעי מחזיר לו שלום, זה לא".

 

"חד משמעית, אם יש בחירות במועדן בעז"ה, לא מחר יש בחירות – כשיהיו בחירות, ואנחנו נצטרך להמליץ לנשיא, על אנחנו נמליץ על ביבי נתניהו. הוא שותף נאמן הוא קיים את מה שהבטיח, יש לנו לפעמים ויכוחים, אבל זה בתוך הבית, למי אין ויכוחים בתוך הבית?! אנחנו אנשים שונים, ישנם ויכוחים, אבל בסוף כל פעם אנחנו יושבים ומגיעים להבנות, וכך אנחנו… הוא המועמד שלנו".

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.