דרעי מקדם: טיפים לחברי מועצה

לראשונה, גמול לחברי מועצות מקומיות ותאגידים עירוניים בעבור השתתפותם בישיבות השבועיות, כמו גם תנאים והטבות נוספות. { יש שכר}

שר הפנים, אריה דרעי, מקדם בימים אלו תזכיר חוק, המבקש להעניק, לראשונה, גמול לחברי מועצות מקומיות ותאגידים עירוניים בעבור השתתפותם בישיבות השבועיות, כמו גם תנאים והטבות נוספות.

 

כיום, חברי המועצה והתאגידים העירוניים משתתפים בישיבות ללא כל תשלום, דבר המעיב על מספר הישיבות בהם הם משתתפים, כמו גם מונע מאוכלוסיות ומגזרים שונים, המייצגים את כלל האוכלוסיה, להיבחר לתפקיד.

שר הפנים, אריה דרעי אמר בתגובה להצעתו: ״ההחלטה לתגמל את חברי המועצה והתאגידים העירוניים תביא לחיזוק הדמוקרטיה המוניציפלית, לייצוג טוב יותר של כלל התושבים ולתנאי עבודה טובים יותר. מדובר בתיקון עיוות היסטורי, אשר ייטיב עם כלל תושבי מדינת ישראל״.

משרד הפנים צריך להחליט בשיתוף עם השלטון המקומי על תגמול לחברי מועצות עיר וגם על חבילת שירותי משרד להם הם זכאים", אמר יו"ר ועדת הפנים ח"כ דודי אמסלם, בדיון היום בנושא, "הוועדה תזמן דיון בתחילת המושב הבא, ואז משרד הפנים מתבקש להגיש את עבודת המטה שעשה. אם צריך לשם כך חוק, או תקנות, אני מתחייב להעביר זאת במהירות. אני שמח לשמוע ששר הפנים רואה את הנושא עין בעין עם הוועדה. אחרי שנבין מה מרכיבי התגמול תהיה חלוקה תקציבית בין השלטון המקומי לממשלה. לא אתן שיזרקו הכל על השלטון המקומי".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.