דרעי מריח בחירות: הציב תנאי כניסה לממשלה עתידית (הקלטה)

ריח בחירות באוויר: דרעי הציב את תנאיו לממשלה עתידית. האם החרדים יקבעו את גורל הממשלה הבאה? נתניהו ממתין לתשובה. (האזינו)

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיע למליאת הכנסת על מנת להשיב לשאלותיהם של חברי כנסת מהאופוזיציה, אשר אספו 40 חתימות על מנת להציג לו שאלות בנושא יוקר המחיה. נאום שהיה נשמע כנאום פתיחת קמפיין הבחירות של נתניהו,  שישה חברי כנסת חיליק בר, תמר זנדברג, מירי רגב, אראל מרגלית, ח"כ רנאים ואיציק שמולי, הורחקו במהלך הדיון מהמליאה.

רק שבוע נותר להצבעה המכריעה על חוק הלאום, ההצבעה שמאיימת לפרק את הקואליציה. נתניהו לא מנהל מגעים עם לפיד ולבני, אלא מחכה לתשובה דווקא מהאופוזיציה ומהסיעות החרדיות האם אלו יבטיחו לו המלצה בפני הנשיא בממשלה עתידית, כך דווח הערב ב'ערוץ 2'.

בראיון ל'קול חי' הציב דרעי את תנאיו לכניסה לממשלה עתידית: 1. שכר מינימום 30 ש״ח. 2. מע"מ 0 על מוצרי יסוד, במקום על דירות", שלא ציין האם מדובר מבחינתו בממשלה שצריכה לקום לאחר בחירות או שמדובר באופציה לממשלה גם בכנסת הנוכחית.

האזינו לראיון המלא (באדיבות קול חי)

רוב הסקרים האחרונים צפו לש"ס מפלה משמעותית בבחירות הקרובות, וההנחה היא כי הקהל המסורתי נוטש אותה לטובת הליכוד, הבית היהודי או למפלגתו העתידית של משה כחלון.

התמקדותה של ש"ס בנושאי דת, ומינויו של הרב שלום כהן ליו"ר מועצת חכמי התורה של המפלגה במקומו של מנהיגה המנוח הרב עובדיה יוסף מבריחה ממנה את המצביעים המסורתיים. מבקריו של דרעי בש"ס ראו במינוי מהלך מכוון של דרעי והזהירו כי הצבת הרב כהן, שנחשב לקיצוני, יבריח את הקהל המסורתי.

ח"כ ליצמן אמר בהקשר לבחירות בימים האחרונים: "הציעו לי להיכנס עם לפיד בפנים שבוז'י הרצוג יהיה ראש ממשלה וסירבנו. זה הצעה מלפני שבוע ומלפני חודשיים. אז בהחלט, יש הצעה, ודחינו אותה. אין אפשרות. איווט ליברמן לא רצה להצטרף למרץ, ואצלנו ברור שאנחנו לא הולכים לממשלה עם לפיד ומה שנשאר עכשיו זה ממשלה עם נתניהו, ובימים אלו כל שעה יש משבר חדש".

ח"כ גפני אמר כי "הקואליציה הנוכחית הוקמה ללא חרדים, ולאחר זמן קצר הקואליציה התפוררה. היא מתנהלת כמו קיוסק. האמירה הראשונה הייתה של לפיד שהוא מעוניין להיות ראש ממשלה, ובתוך זמן קצר התחילו הויכוחים הפנימיים, ואנחנו קיבלנו הצעות להיכנס לקואליציה, אם זה בצוק איתן, שביבי ידע לומר שהחמאס והג'יאהד מתאחדים ואנחנו לא.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.