דרעי מתחבט: התחבורה או הפנים

בצל המגעים עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר שס דרעי יצא לחופשה בצפון ומתחבט האם לקבל את ההצעה של ראש הממשלה ויכהן שר התחבורה או שמא יקח את תיק הפנים

ההתחבטות של דרעי: יממה לאחר שקיבל מראש הממשלה בנימין נתניהו את ההצעה לשמש כשר התחבורה, יו"ר ש"ס אריה דרעי יצא עם משפחתו לחופשה בצפון לחופשה בת יומיים.

כפי שפורסם, נתניהו הזמין את דרעי מספר פעמים לבית ברחוב בלפור והסביר לו בצורה כנה כי יאלץ להיפרד ממשרד הפנים לאור דרישתו של כחלון.

לאור כך, נתניהו הציע לדרעי לקבל את תיק התחבורה  לאחר שנתניהו הבהיר לדרעי כי יאלץ לנשל את מנהל התכנון ממשרד הפנים – מה שמרוקן מתוכן את המשרד שדרכו פיקד על הרשויות המקומיות ששיחרו ועלו למשרדו.

פרשנים חרדים מעריכים כי דרעי יאלץ להסתפק בתיק התחבורה שטומן בחובו לא מעט עשייה ושררה, "ישראל כץ עשה מזה קריירה והפך לאייקון תקשורת" , לוחשים מקורבים.

אך למרות הנטייה לקבל את ההצעה על תיק התחבורה, דרעי מתקשה להשלים עם הגזירה שנכפתה עליו מלמעלה, ההתעקשות של כחלון ליטול את מנהל התיכנון ממשרד הפנים לצורך ביצוע שורה של רפורמות הקשתה על דרעי.

גורמים פוליטיים נוספים העריכו כי  לא מן הנמנע כי דרעי יקח את תיק הפנים המסורס ויבקש תוספות ושליטה ממשרד הכלכלה כפיצוי על הוצאת מנהל התכנון ממשרד הפנים.

דרעי מתחבט בצימר בצפון ושוקל את כל האופציות, "עד אחרי יום השואה  מן הסתם יהיו התפתחויות שיביאו לתפנית בעמדתו של דרעי", מעריכים בסביבתו.

הערכה  במערכת הפוליטית היא כי דרעי  לא יסתפק בכך וישמש כחבר בקבינט הביטחוני והכלכלי העתידי, עוד מעריכים כי דרעי ישמש כשר היחיד מטעם שס ויותיר את חבריו להסתפק בתפקיד הסגן שר.

בתוך כך, ח"כ יעקב מרגי (ש"ס)  העניק ראיון לערוץ הכנסת בו התייחס על חזרתו של אריה דרעי לממשלה: "אחרי ששילם את חובו לחברה וגזר על עצמו גלות ארוכה, יהיה מסוכן לא לתת לציבור ליישם את מה שבחר" אמר מרגי.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.