דרעי מתייחס לראשונה לקלטת הגר"ע יוסף: "זייפו את דבריו!"

"הקלטת הזו שעד היום יש לי טראומה ממנה, בושלה נגדי. למישהו יש ספק?", אמר השר דרעי בראיון לעמית סגל, מי שחשף בזמנו את הקלטת נגדו בערוץ 2

"שילמתי מחיר כבד בגלל שנמנעתי בהצבעה על הסכם אוסלו": כך אומר הבוקר יו"ר ש"ס אריה דרעי, בראיון מיוחד לעמית סגל וירון דגל בגלי צה"ל, במלואת 25 שנה להסכם אוסלו.

דרעי הוא האדם היחיד שמכהן בממשלה, שהיה גם שר בממשלת רבין שאישרה את הסכם אוסלו.

"לפני ישיבת הממשלה כינסתי את הסיעה ואמרתי להם שאני מתווכן להתפטר ושלא נוכל תמוך בהסכם", אמר דרעי ל דקל וסגל. לאחר מכן הוא תיאר את ישיבת הממשלה. "הדיון החל והציגו את ההסכם. לידי ישב הרמטכ"ל דאז אהוד ברק, והבנתי שגם הוא לא היה שותף להבנות ושלדעתו יש בעיות קשות בהסדר".

לדברי דרעי, בשלב זה הוא עדיין לא התייעץ עם מרן הגאון רבי עובדיה יוסף זצ"ל, הסמכות הרוחנית של ש"ס. "אמרתי שאנחנו לא ימין ולא שמאל, אנחנו מקדמים תהליך שלום כדי להציל חיי אדם. אבל יש פה רמטכ"ל שאומר שיש בהסכם חורים כמו גבינה שוויצרית.

"אמרתי שלא אוכל תמוך בהסכם. התכוונתי להצביע נגד כי אני עומד לפרוש מהממשלה ולא ראוי שאתמוך בו אם אני פורש וגם לאור דברי אהוד ברק", המשיך השר דרעי. "ראיתי שהדברים שלי לא מצאו חן בעני רבין ואחרים. הודיעו לי שהרב עובדיה חיפש אותי. הוא סיפר ששמעון שבס (מנכ"ל משרד רה"מ דאז) דיבר איתו בשם רבין והוא רוצה שש"ס תתמוך. סיפרתי לו מה אמר הרמטכ"ל. הוא אמר לי שרבין גם היה רמטכ"ל והוא סומך עליו. אמרתי לו שעם כל הכבוד, רבין הוא איש פוליטי. בסוף ההוראה של הרב היתה להימנע".

דרעי הזכיר את רכב המיצובישי שניתן לח"כ אלכס גולדפרב על מנת להעביר את הסכם אוסלו בכנסת. "אם הרב עובדיה היה מורה להצביע נגד ההסכם, מנהל הרכב היה רוכש כמה מיציבושים כדי להעביר את ההחלטה. מרן החליט לתת לרבין צ'אנס", אמר דרעי.

דרעי נשאל אם הוא מתחרט על ההצבעה שלו, וענה כי "הייתי שליח של הרב עובדיה ושמעתי לדעתו. ברור שעשיתי מה שצריך".

לאורך השנים ספג דרעי ביקורת קשה על כך שנמנע בהצבעה על הסכם אוסלו ואף נטען כי הוא זה ששכנע את הרב ולא נשמע להנחייתו. "הטעות הגדולה שלי היא שלא הפרכתי את הדברים האלה עד היום", אמר יו"ר ש"ס. "חשבתי שעם הזמן יתבררו העובדות, אבל שילמתי מחיר כבד בגלל אנשים מתוכנו ומחוץ שרצו לעשות דמוניזציה לש"ס. רצו לחסל את התנועה על ידי הפרדה ביני לבין הרב עובדיה", טען דרעי.

בשלב הזה, עימת סגל את דרעי על דבריו כי התנגד לתמיכה בהסכם אוסלו ורק שמע לדברי הגר"ע יוסף, והשמיע לו את הקלטת הידועה, בה נשמע בנו של מרן שואל אותו מי הוביל את ש"ס להימנעות בהסכם אוסלו א' ובעצם להצלחת העברתו בכנסת, בה נשמע הגר"ע אומר כי דרעי היה זה שבעד ההסכם.

הקלטת המלאה:

דרעי התרגז למשמע הדברים והשמעת הקלטת שהכפישה אותו בזמן הבחירות האחרונות ואמר: "כעת ערב יום כיפור ואני לא רוצה לדבר על הקלטת הזו. אבל היא מזוייפת ומבושלת, יש למישהו בכלל ספק? מי שיסתכל בספרו החדש של אבישי בן חיים יראה מקורות ליומני הרב שכתב בדיוק מה היה אז, ואפשר לשאול גם את הרב מאיה, אהוד ברק ודמויות נוספות שיעידו על דבריי.

"בקלטת, הבן של הרב קורא מהכתבה של אבישי בן חיים (למעשה העוזר של הרב הקריא את הכתבה. א. כ.), בה אמרתי שאני לא אקום ואקים מפלגה כנגד ש"ס, כאילו בכוונתי כן להקים מפלגה נגד ש"ס, ממש הפוך!".

9 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. רואים שמרן צלול בדעתו ומקשיב לכל מילה תשמעו בקטע שחקק קורא על הסעודות מרן שואל ומה עם הכישופים

  מרן צלול וקרא לו רשע גנב לוקח שוחד לא שומע לי ולא ישמע עצמאי מידי לא אחזיר אותו יש לי את אלי ישי ישר עושה מה שאני אומר לו למה לקחת אחד גנב? כמה אמא בכתה בגללו זה לא רשע?? דרעי איים על מרן בשעת חולייו

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן זצל' היה במצב בריאותי חלש והפעילו עליו לחץ

  כידוע הרב דוד בנו של מרן חבר של דרעי חשב שיקבל טובת הנאה ( אולי יבחר לריאשון לציון דבר שלא צלח ) והפעיל לחץ על חכם שלום. ושניהם לחצו על מרן לשנות את החלטתו .

  ר.ר |
  הגב
 3. אז למה מרן החזיר אותו ?

  התנהלות מבישה…ההגיון היה ונשאר עם דרעי ולא עם הסובב

  אם הוא חושב שהוא גנב |
  הגב
 4. אבישי בן חיים עיתונאי בשקל בשרות אריה דרעי

  למישהו יש ספק בכלל שאבישי מוכתב מדרעי הבזוי??

  רק תמימים יבחרו בחמור דרעי |
  הגב
 5. בושה וחרפה דרעי אתה בושה לספרדים

  ניצלת את מרן בחייו וגם אחרי פטירתו מי יבחר בך? גנב ושפל

  דרעי טיפש בגלל דבריו צפיתי שוב במרן שקרא לו רשע!! |
  הגב
 6. שקרן חצוף ועז פנים

  הוא אדריכל הסכמי "אוסלו" הוא הוביל את הסכמח אוסלו.
  כעת כניראה שלח מעטפות עם פצצות שיטענו כך.
  והעד יהיה אולי יצחק חקק? או משה ויהודית יוסף?
  על מי הוא הפעיל לחצים?

  ישורון |
  הגב
 7. אין על אריה דרעי, הציבור אוהב אותו.

  אין על דרעי!

  וגם מי שלא אוהב אתו מודה בעשייה הענקית שלו. - אוהבים אותך דרעי!!!! |
  הגב
 8. דרעי הגנב הרשע מרן בוכה בגללו

  דוחה דרעי הזה משקר במצח נחושה

  ועכשיו מרן מרסק אותו מלמעלה |
  הגב
 9. לא תצליח לשכתב את ההיסטוריה . רשע מרושע

  דרעי די לחרטט אנו כבר לא תמימים

  מרן אף פעם לא אמר לבחור שס בישלת את דבריו |
  הגב