דרעי נמנע בהצבעה על מינוי שמחון: "לעודד ילודה"

מינויו של אבי שמחון ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה הובא היום לאישור הממשלה. השר דרעי: "אני אב גאה ל-9 ילדים וסב ל-19 נכדים"{סערת שמחון}

לקראת ההצבעה בממשלה על מינויו של פרופ' אבי שמחון ליו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, החליט יו"ר ש"ס שלא להשתתף בהצבעה.

עוד קודם לכן ביקש דרעי את רשות הדיבור ואמר: ״אני מכבד את החלטתו של רה״מ לבחור לתפקיד את פרופ׳ אבי שמחון, אולם אני חייב למחות על דבריו של פרופ׳ שמחון בעבר נגד משפחות מרובות ילדים. דבריו של פרופ׳ שמחון היו מקוממים ובעייתיים מאד. אני גאה שאני אב לתשעה ילדים וסב ל-19 נכדים. מהמקום שאני מגיע כל ילד וילדה הם ברכה, שמחה, ועולם ומלואו.

דווקא אנחנו, בני העם היהודי, שאיבד 6 מיליון מבניו ובנותיו בשואה, צריך לעודד ילודה ולא לתקוף את מי שבוחר להביא הרבה ילדים לעולם״.

כזכור, בעבר אמר שמחון בכנס שדרות לחברה כי על החרדים להפחית את קצב הילודה: "אתם צריכים להגיד להם: 'זה חסר אחריות, אתם עושים רע לילדים שלכם, לחברה שלכם. אדם רגיל בודק כמה ילדים הוא יכול לכלכל, ואת המיסים שהוא משלם מעבירים למי שעושה שמונה ילדים בלי יכולת לכלכל אותם".

בטור שפרסם בעבר בגלובס כתב: "חלק גדול מהעוני בישראל הוא תולדה של התנהגויות מסוימות. במדינת ישראל ישנה תופעה שלא קיימת באף מדינה מפותחת בעולם: לשכבות אוכלוסייה שלמות ישנן שבעה, שמונה ואף עשרה ילדים. זה דבר שהוא הרסני לחברה כי הסיכוי שהילדים הללו יגמרו בית ספר וירכשו מיומנויות הוא נמוך".

"אנחנו חייבים לשאול את עצמנו כחברה, מה עלינו לעשות לטובת האנשים הללו, שמזיקים לעצמם וילדיהם. עד שהבעיה הזו לא תיפתר, לא נוכל למגר לא את העוני ולא את האי-שוויון, כי הכנסה שמתחלקת בעשרה, ברור שאינה מספיקה. כך אנו מגדלים דורות של עוני. זו בעיה אקוטית והיא ייחודית לישראל".

בטור שפירסם בעבר בדה מרקר שאל: "מהי תקרת הברזל שמונעת מישראל להצטרף לעשר או חמש עשרה המדינות המשגשגות בעולם?" לדבריו, "הסיבה נעוצה בעובדה שבישראל שתי קבוצות גדולות – חרדים וערבים – שמשקלן גדל במהירות ושבתוך עשורים מעטים ייהפכו לרוב, הנבדלות כמעט לחלוטין משאר הכלכלה. כיום שתי הקבוצות הללו מקבלות כמחצית מתקציב החינוך פשוט מפני שרוב הילדים בחינוך היסודי נמנים עמן, אך לשתיהן מערכות חינוך נפרדות שהישגיהן נופלים באופן משמעותי מאלה של מרבית המדינות המפותחות".

בוידאו: ח"כ אייכלר נואם נגד המינוי

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.