דרעי נעדר – התקציב עבר

לאחר דרמה לילית הכנסת אישרה אמש הכנסת את הצעת חוק התקציב לשנים 2015 ו-2016 בקריאה ראשונה

הקואליציה של נתניהו, החרדים וכחלון, הצליחה להעביר את התקציב בקריאה ראשונה: לאחר דרמה לילית הכנסת אישרה אמש (רביעי) את הצעת חוק התקציב לשנים 2015 ו-2016 בקריאה ראשונה, ברוב של 57 ח"כים לעומת 53 מתנגדים.

קודם לכן, איימו חברי סיעת ש"ס שלא לתמוך בתקציב, כאשר חברי מפלגת ש"ס יצאו מהמליאה לדיון דחוף שנערך בלשכתו של השר דרעי.

הש"סניקים זעמו בשל הפרת התחייבות של האוצר שסירב לתמוך למע"מ אפס על מוצרי יסוד, דרעי עצמו נעדר מההצבעה. גם חוק ההסדרים אושר ברוב של 57 מול 53.

גורם בש"ס הסביר כי חברי הכנסת של ש"ס פנו הערב ליו"ר אריה דרעי והביעו זעם על כך שנושא מע"מ אפס לא סוכם עם שר האוצר כחלון, בעקבות כך,  זימן השר דרעי ישיבת סיעה במשרד הכלכלה. השר דרעי הורה לחברי הסיעה להצביע הערב בעד התקציב בקריאה ראשונה, אך שיגר איום ואמר כי אם ביטול מע"מ אפס לשכבות החלשות לא יסוכם עד קריאה שניה ושלישית, סיעת ש"ס לא תתמוך בתקציב.

השרים דרעי ארדן ושלום לא נכחו בהצבעה, גם שרון גל שהודיע על התפטרותו.

אך למרות המיני משבר עם ש"ס, התקציב עבר כי גם באופוזיציה נרשמו מספר היעדרויות.

שר החינוך בירך על ההישג של הממשלה וכתב בעמוד הטוויטר שלו: "העברנו עכשיו תקציב של חינוך. ישראל שמה את החינוך בראש: תקציב חינוך: 51 מיליארד, תקציב ביטחון: 44 מיליארד לא כולל פנסיות/שיקום. כך צריך!"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. אינני מבין כל החיוכים והתמונות פורטרט של דרעי באתרים זה כדי לצחוק עליו או פשוט השוטה הזה משלם לכם כסף כדי שתפרסמוהו ותהללוהו ותשבחוהו
    בואהנה טפשים אפילו מלך מרוקו לא נוהג כך
    כך נוהגים במדינות בננות

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב