"דרעי סירב לניסיונות השלום ול'ריצ'רץ'": אלי ישי מגיע ל'נסיעת מבחן'

לראשונה הוא מדבר על הקלטת של מרן נגד דרעי ("רציתי לחלק לערוץ 2 וערוץ 10"), על הדיבור על חיבור עם הליכוד ("זה כלל לא עלה על הפרק"), ועל ניסיונות השלום עם ש"ס ("דרעי סירב לשלום. הייתה התנהלות קשה שלו מולי")

אלי ישי נמצא כבר שנתיים מחוץ למערכת הפוליטית, אבל נדמה שאין אדם שמחוץ למערכת שהשם שלו מוזכר שוב ושוב. הוא עורך כנסים, פוגש מצביעים ויורד לשטח.

כעת הוא מגיע לראיון נפיץ במיוחד ל"נסיעת מבחן", ומדבר על הכל, בראיון רווי כותרות.

"הגר"מ מאזוז", אומר ישי, "הציע לשליחי הגר"ש כהן לשלב את נציגי יחד בש"ס בשיטת הריצ'רץ' -ודרעי סירב. אם הוא לא היה מסרב, ייתכן שהכל היה מסתדר והאמת והשלום אהבו. אבל הם אלה דחו את השלום והם שלא רצו בו. אני אעשה מה שהרב מאזוז יורה לי. אני עושה מה שדעת תורה אומרת".

לראשונה הוא מסכים לדבר בפתיחות על פרשת הקלטת, שפרצה בזמנו בבחירות 2015, אז חשף עמית סגל קלטת וידאו בה נשמע מרן הגר"ע יוסף זצ"ל מתבטא חריפות נגד דרעי, ואומר כי אין בכוונתו להחליף את ישי, שהיה יו"ר ש"ס בעת צילום הקלטת, בדרעי. אלי ישי אומר כעת: "הקלטת הזו הייתה באמתחתי, וחבל שהוציאו אותה לא בזמן הנכון. אני רציתי לשגר אחרי הגשת הרשימות מסר לאריה דרעי, בוא נעבוד בצורה נקיה ויפה, ואם אתה לא תבוא בצורה נקיה – אחשוף את האמת. והייתי מחלק אותה לערוץ 2, ערוץ 10 וערוץ 1, ונותן לכל אחד מהם נתח משלו ואז אומר לדרעי: תחליט, או כך, או שעובדים בשלום ובהגינות ובלי הכפשות אחד לשני. אבל הקלטת יצאה לבסוף כמו שהיא, לא יודע מאיפה זה יצא".

צפו בראיון המלא – "נסיעת מבחן" עם אלי ישי, בהגשת רונן גרוס:

כשהוא מתעמת מול הטענות נגדו, מדוע לא החזיר את הפיקדון של יו"ר ש"ס לדרעי כפי שסוכם, הוא אומר היום: "הרב מעולם לא אמר לי שזה פיקדון".

היית שנים רבות בפוליטיקה ובש"ס, למה לך בכלל לנסות לחזור לפוליטיקה?

"אז אם אגיד שאני בא למען הכלל לשם שמים, יגידו שקשה להאמין לפוליטיקאי, ואני מודה שאכן קשה. אבל בוא תשמע את התשובה האמיתית: עסקתי בצורכי ציבור למעלה מ-35 שנה ואהבתי לעשות למען כלל ישראל. זו באמת זכות עצומה וב"ה גם זכיתי לעשות הרבה דברים, ואני חש שיש בנו את הכח להמשיך לעשות הרבה למען עם ישראל, ובעיקר זה בגלל דעת תורה של הרב מאזוז שמורה דרכנו ונותן לנו העוצמה והכח במסירות נפש לעשות למען הכלל".

כולם שואלים את עצמם: ניסית לרוץ בבחירות האחרונות עם מפלגה חדשה בשם 'יחד'. אז מה, באת והשתמשת בבוחרים שאהבו אותך למען המפלגה שהקמת, כדי להבריח קולות מש"ס? הכל זה הכסא?

"אני אענה לך. אבל קודם אקדים: אני רואה את האווירה בחוץ. התחושה שהייתה בבחירות האחרונות וכולם ראו, היא שניקח 6-7 מנדטים. מספיק שהיה חצי אחוז פחות גבוה של הצבעה, והיינו נכנסים בוודאות. כי היה צריך 120,000 קולות והיו לנו 126,000. והנה, אנשים היום אומרים: אין לנו למה להצביע והם מחפשים אדם ישר דרך נקי כפיים. אבל לגבי מה ששאלת, התשובה מחולקת לכמה חלקים. ראשית, אצל אילנה דיין שאלו את דרעי אחרי הגשת הרשימות – מה היית עושה אילו לא היית חוזר לש"ס? והוא אמר: הייתי מקים מפלגה חדשה ומביא קהלים חדשים שלא בש"ס. ולכן, עולם התורה במצב לא פשוט, אתה רואה מה שקורה בסקרים. כולם אומרים אנחנו רוצים פוליטיקה חדשה, ואילו אני מתגעגע לפוליטיקה הישנה – של פעם, ליושרה ונקיות כפיים. ויש כאן ציבור גדול של 6-7 מנדטים שלא יצביעו לש"ס אלא רק למפלגה שאני עומד בראשה והקמתי, תנועת יחד".

ואם היית חוזר לש"ס, הקולות לא היו מגיעים איתך?

"סקר מאגר מוחות קבע שאם אני מקום 2 בש"ס ודרעי ראשון, לא עוברים את אחוז החסימה. אני אומר – שכל אחד יפעל עם התנועה שלו למען עולם התורה".

הוא מסביר כי לא יכול היה להמשיך עם ש"ס: "מיד כשדרעי נכנס בחזרה, החלה התנהלות קשה מאד מול כל אנשיי ונגדי. ראינו את ההתנהלות מול הרב ניסים זאב ואחרים".

20 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אלי ישי מפלג את הציבור הפרענקי ל-2.

  הוא אדם שצריך, חייב, ומוכרח, להיות יו"ר, מקום ראשון זה השיקול הראשון והאחרון שלו. בקיצור כבוד, גאוה מטופשת. אני מסתכל עליכם ספרדים ואומר לכם נא לא לסמפט אותו אף פעם.

  שמיל |
  הגב
 2. הרב אליהו ישי שליט"א

  תמשיך בדרכך בישרות ובעשיה ללא מטרות כבוד
  שלא כמו דרעי שרימה אותנו ואת מרן

  יעקב |
  הגב
 3. דורסנות

  אלי ישי נתפס בציבור כאיש ישר ואמין.לעומת דרעי שנתפס יותר כקומבינטור שאגב יודע לקמבן לטובת בוחריו והבוחרים מרוצים מזה. עממממממה הציבור מתקשה לראות איך שנציגם הישר והאמין ששירתם נאמנה 13 שנה נהיה אוויר בזמן שדרעי לקח שוב את המושכות ונזרק כאחרון הבוגדים. את זה הציבור לא סולח לדרעי הציבור הספרדי הוא ציבור בעל רגש חם והכרת הטוב . מאידך דרעי הצליח להרהר את הלגיטימציה של ישי מה שקורה ששניהם מפסידים והפיתרון האמיתי הוא שלום ביוזמת דרעי (בקשת מחילה מישי ונתינת לגיטימציה לישי ימחוק לו את העבר בפרט עם זה באה מצדו ) בתקווה לשלום !

  שמוליק |
  הגב
 4. אוי כמה אתה חסר תראו כמה טעויות דרעי עושה

  בתקופת אלי ישי לא היוט כאלה פאדיחות כמו שדרעי יוצר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 5. האסיר דרעי איש הזוי שחולם שיעבור את אחוז החסימה

  מכלוף האומלל מדמיין

  ניב |
  הגב
 6. רבי אליהו ישי איש מדהים ואציל

  חבל שדרעי מתנהג כעבריין שפל שרק תככים וכבוד בראש שלו. אריה תלמד מאלי ישי מה זה כבוד אמיתי ומה זה שלום

  דודי |
  הגב
 7. איש הזוי

  איזה ריץ רץ על מה הוא מדבר?שירוץ לבד הפעם גם
  מרזל ושות' לא ירוצו איתו ונראה מה הוא שווה

  דוד |
  הגב
 8. דרעי מכר את השבת והכותל וכבוד הרבנים רמס! רק רבי אליהו ישי הי"ו

  בשס אין דעת תורה יש רק דעת מכלוף

  רק טיפשים בוחרים שס |
  הגב
 9. אלי ישי אהוב מרן בו נבחר כהוראת מרן!!

  מרן הרב עובדיה כתב על אלי ישי בספריו עשרות פעמים שהוא נאמן וישר, ועל דרעי לא כתב אפילו פעם אחת!!
  ומרן הרב מאזוז סומך את ידו עליו כך שנבחר בו ללא ספק

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 10. מזוז אמר.....

  ככה זה שבוחרים רבנים לפי הדעות שלהם….
  מזוז אמר…..
  בושה!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  קובי |
  הגב
 11. הרב מאזוז

  מענין שהרב מאזוז שליט"א אמר באחד השיעורים שלו וזה התפרסם בעלון בית נאמן שדוקא הוא לא רצה שאלי יחזור לש"ס בשום שיטה כי הוא טען שאנחנו רוצים להחזיר שטחים וכו' אז שאלי לא יבלבל את השכל ויגיד שאנחנו לא רצינו…

  שסניק |
  הגב
 12. אלי ישי

  אם אלי יהיה מקום שני בש"ס ודאי שהיא לא תעבור את אחוז החסימה כי כולם יהיו עצבנים על אריה דרעי למה הוא החזיר את אלי ישי….. תתעורר אתה בתוך חלום עמוק ……. ש"ס היתה, ש"ס עכשיו, וש"ס תהיה….

  שסניק |
  הגב
 13. אלי ישי

  אם אלי יהי מקום שני בש"ס ודאי שהיא לא תעבור את אחוז החסימה כי כולם יהיו עצבנים על אריה דרעי למה הוא החזיר את אלי ישי….. תתעורר אתה בתוך חלום עמוק ……. ש"ס היתה, ש"ס עכשיו, וש"ס תהיה….

  שסניק |
  הגב
 14. אלי ישי כבר היסטוריה

  אדם שעושה טעות פעם ראשונה ולא חוזר עליה חכם אדם שחוזר על טעות פעם שנייה טיפש

  יוסף חיים |
  הגב
 15. דרעי הרס את שס! אלי ישי האופציה היחידה

  אבחר באלי ישי בכל מצב

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 16. מה הוא רוצה

  אדם הזוי ושקרן הרב עובדיה זצל אמר במפורש אני מחזיר את הפקדון אז הוא רוצה שהרב יגיד לו באוזן מה קרה מה הוא לא יכול לשמוע כמו כולם זה מה הרב אמר זה הוא זה רק מראה כמה הוא עסוק בעצמו המציאות שאם הוא לא היה פותח מפלגה שס היתה מקבלת 10 ועכשיו הוא מתבכיין כמו תינוק ממשיך להלהות את הציבור כאילו הוא יעבור את אחוז החסימה די מספיק הרגת את הציבור הספרדי לך תעזוב אותנו תפסיק לשקר על הרב מאזוז

  דרור |
  הגב
 17. ריץ רץ תקוע

  אילו אלי ישי היה נבחר לכנסת ומקבל לפחות חמישה שישה מנדים היה שייך לדבר ע ריץ רץ אבל אדם שאינו שווה אפילו מחצית מכוחה של ש"ס כיום לא יכול לתבוע ריץ רץ.
  אחרת כל אדם יתבע תנו לי ריץ רץ.
  אלי היקר תתעורר לא הכל הכיסא. חבל לפגוע בעולם התורה בשביל הכבוד המדומה.

  חיים |
  הגב
 18. אין כמו דרעי

  לא יעזור כלום ש"ס רק בראשות אריה דרעי!!!

  אריה, אוהבים אותך! |
  הגב