דרעי: "עברנו את משבר פטירת מרן אבל נותרנו מאוחדים"(וידאו)

יו"ר ש"ס בכנס למען ההתיישבות: "ש"ס תהיה בממשלה הבאה", על היחסים בתוך הסיעה: "מחמם את הלב לראות את האהבה והפרגון בין חברי הכנסת של התנועה". צפו בתיעוד

מאות נציגי ההתיישבות השתתפו אמש בכינוס חיזוק לתנועת ש"ס שנערך בגליל המערבי מושב חוסן ע"י נציג ההתיישבות ח"כ יצחק ועקנין.

בכינוס נטלו חלק יו"ר תנועת ש"ס הרב אריה דרעי, ח"כ הר' דוד אזולאי, ח"כ הר' אברהם מיכאלי. נציג שדות התעופה, נציג מגדלי הביצים, נציג הכוורות דבש, ויו"ר ש"ס במעלות הרב אמנון בוארון. ודני סייאדה מעומד ש"ס לכנסת. ונציגים מהמגזר הערבי.

בדברי פתיחה שנשא הר' אמנון בוארון, ציין את דברי קודשו של מרן הגר"ע יוסף זיע"א כי תנועת ש"ס היא המזוזה של הממשלה, וכאשר ש"ס לא הייתה בממשלה המשמעות היא שלא היה מזוזה, ועל כן באו עלינו כל הגזרות והקיצוצים, אם ש"ס תהיה חזקה תהיה לנו מזוזה", אמר. נציגי ההתיישבות דיברו כל אחד בתחומו על הפעילות הענפה של תנועת ש"ס בוועדות למענם, לדוגמא, במניעת טייסים זרים שחסכה למשק הישראלי חצי מיליארד, ובנושא הכוורות שגרם להורדת מחירי הירקות.

לאחר מכן הוזמן יו"ר ש"ס לשאת דברים לקול שירתם של המשתתפים. הרב דרעי בדבריו סיפר על קמפיין ש"ס 'השקופים' שצבר תאוצה רבה והצליח להעביר את המסר בדאגתה של ש"ס לשני מיליון ישראלים החיים תחת קו העוני וכשקופים בעיני מפלגות אחרות.

כמו"כ ציין דרעי כי בכוונתו לבקש את תפקיד שר החקלאות לח"כ וקנין ואמר כי מתכונן לאחר הבחירות שהשרים של ש"ס יגישו התפטרות כדי שנוכל להכניס חברי כנסת נוספים. דרעי ציין את דאגתה של ש"ס להתיישבות ובעיקר דאגתו של ח"כ יצחק וקנין המשמש כנציג מעיין ההתיישבות. ואמר "אין שום מפלגה שיש בה ח"כ מושבניק, רק ש"ס זה המפלגה היחידה שיש לה ח"כ מהמושבים" וציין כי בע"ה אם ש"ס תגדל והשרים יתפטרו יהיה לש"ס עוד נציג בהתיישבות דני סייאדה.

בהמשך דבריו התייחס דרעי לאחדות בש"ס ואמר, "מרן לא נמצא אתנו, הוא היה מנהיג אותנו, ליווה אותנו שלושים שנה הוא היה הגב שלנו. מי העז לדבר כשהוא היה נמצא. עברנו משבר קשה מאז פטירתו אבל ב"ה ש"ס וחכמיה, עסקניה, ונציגה כל הנציגים בארץ מאוחדים. אין לנו שום זליגה. שואלים אותי אם התחלקנו לשליש לרביע. שום דבר. ש"ס מאוחדת. יש אחדות בקרב כל הנציגים. נציג אחד הלך אבל סיבותיו עמו, חבל, הצענו לו הכל וחבל שלא קיבל את הדין את המרות של מרן זיע"א ומועצת חכמי התורה שהחליטו מה שהחליטו. אבל מעבר לכך, האם מישהו אומר על כחלון שעשה שהוא עשה פיצול בליכוד? הוא פרש מהליכוד וזהו. לכן אנחנו ממשיכים בכל הכח ובאחדות מלאה".

הרב דרעי המשיך: "האחדות והאהבה השוררים בין חברי הכנסת של התנועה הוא דבר נדיר ומחמם את הלב. כל תפקיד שאנחנו מקבלים בכנסת, כמו יושבי ראש וועדות, סגן יו"ר הכנסת – אתה רואה את הפירגון וההתחשבות הקיימים בין כולם. לדוגמא, כשבאתי להציע את תפקיד יו"ר הסיעה לח"כ מיכאלי, או את תפקיד סגן יו"ר הכנסת ליצחק וקנין, הדבר הראשון שהם שאלו אותי היה, רגע, מה עם השני? אולי הוא ייפגע, תיתן לו אני מוותר. גם כשיש נסיעות לחו"ל, בדרך כלל, בסיעות אחרות יש מריבות ועושים גורל מי ייסע – אצלנו המריבות הפוכות. זה אומר תיתן לזה וזה אומר תיתן לזה. פשוטו כמשמעו. כל אחד מכבד את השני דואג לשני. כזו אהבה ואחווה שוררת בין החברים הללו, ולכן יש להם סייעתא דשמיא והם מצליחים.

"בע"ה ש"ס תהיה בקואליציה הבאה. מבין כל הסיעות ש"ס יש לה את הסיכוי יותר מכולם להיכנס לממשלה. השאלה העומדת על הפרק היא האם תהיה ש"ס חזקה כדי שנוכל להמשיך לפעול, למען כל הציבורים ולמען ההתיישבות", סיים הרב דרעי.

[alooma ref="198382bef19184fb1519691099730329.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

[alooma ref="e8b119c1d179789b6dfecd158c4bfc21.mp4" src="1" autoplay="0" pid="0"]

IMG-20150209-WA0086

IMG-20150209-WA0071

IMG-20150209-WA0069 (1)

7 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אריה תניח לנו משקרים אין לנו בית קיבול כבר להבלים שלך
  הפעם אלי ישי !!!

  יאיר |
  הגב
 2. איזו אחדות מאשללה! תשאלו אפילו את ניסים זאב… זהו סגור, השקרים של דרעי קשורים אצלו במערכת הנשימה. הוא יפסיק לשקר כנראה רק כשמערכת זו תפסיק לתפקד.

  איש יהודי |
  הגב
 3. נראה שדרקי המפיונר הארכיפושע חיכה ליום הזה שאחרי מרן ע"ה כך ימכור המדינה לשמאל כשהוא ואנשי ביתו באוסטרליה מלאים בדולרים
  דרעי כופר נבל ברשות התורה

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. רבי אריה ישר כח אנחנו מאד מאד אוהבים אותך, בכל מקום שאנחנו נמצאים אנו שומעים שבחים עליך, עלה והצלח כולל ברסלב חולון

  כולל ברסלב חולון |
  הגב
 5. מרן נכנע לאיומים שלך ולא יכול היה להעיף אותך להיכן שרצה להעיף אותך – לצלחת הכישופים של יהודית יוסף

  בושמעון |
  הגב
 6. עם המגזר הערבי ועם זהבה גלאון – דרעי מסתדר יופי, רק עם אלי ישי יש לו בעיות…

  דרעק |
  הגב