דרעי עונה לישי: "להקליט גדול בישראל כשהוא גוסס? מה זה צריך להיות?"

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בתגובה לדברי אלי ישי, יו"ר יחד, כי בידיו הקלטות של הרב עובדיה שיכולות לגרום לש"ס לא לעבור את אחוז החסימה כי "המעשה הזה שבנאדם מסוגל להקליט גדול בישראל את הרב שלו בבית חולים כשהוא נאבק על חייו, גוסס, תחת משככי כאבים, תחת דיאליזה. מה זה צריך להיות?"

יו"ר ש"ס אריה דרעי אמר בערוץ 10 בתוכנית "המטה המרכזי" בתגובה לדברי אלי ישי, יו"ר יחד, כי בידיו הקלטות של הרב עובדיה שיכולות לגרום לש"ס לא לעבור את אחוז החסימה כי "המעשה הזה שבנאדם מסוגל להקליט גדול בישראל את הרב שלו בבית חולים כשהוא נאבק על חייו, גוסס, תחת משככי כאבים, תחת דיאליזה.. זה מזכיר לי את המקרה של 'מתי יקרבו ימי אבי למות כדי שאני אוכל לרשת אותו'? מה זה צריך להיות?"

במהלך השידור ביקש העיתונאי חנוך דאום ביקש את התייחסותו של דרעי להסכם אוסלו ושאל מדוע תמך בו, "אני ידיעתי על הסכם אוסלו שלוש שעות לפני שהוא הובא לאישור ולא הייתי שותף לו. אני התנגדתי להסכם ובהוראת הרב יוסף נמנעתי", אמר דרעי.

במהלך הדברים זעם דרעי על דאום שביקש ממנו לומר האם הוא מצטער על הסכם אוסלו והאם הוא חושב שהוא היה טעות. דרעי לא השיב לשאלה ושיגר לאוויר "חוצפה", ולא הוסיף.

דרעי אמר עוד שכאשר הגיע השלב השני של אוסלו, 'אוסלו ב", ש"ס כבר היתה מחוץ לממשלה והצביעה נגד ההסכם.

בראיון שהעניק הערב (מוצאי שבת) יו"ר מפלגת יחד ח"כ אלי ישי לערוץ 2 בתכנית 'פגוש את העיתונות', הבהיר ישי כי יש לו תיעודים מוקלטים שאם הם יפורסמו – ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה.

"יש לי קלטות שאם אפרסם אותן, ש"ס לא תעבור את אחוז החסימה. אם אומר את כל הדברים שיש לי לומר, זו תהיה רעידת אדמה. רק יושבי הבית הקליטו את מרן, הם ניסו להחזיר את דרעי ומרן סירב ואמר להם שלא יבגוד בי. מה שאני עושה עכשיו זה המורשת של מרן", אמר.

בהמשך פנה לעמיתיו לשעבר בש"ס ואמר: "אני פונה לחברי מש"ס, ואומר לכם בצורה הכי ברורה, אל תוציאו עליי שקרים ואני לא אוציא עליכם את האמת". בהתייחס לטענה כי הוא פועל נגד רצון הרב עובדיה, אמר ישי כי "מה שאני עושה כרגע זה רצונו של מרן הרב עובדיה יוסף".

בדבריו סיפר ישי כי יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט ניסה יומיים לפני הגשת הרשימות להעביר את 'תקומה' למפלגתו של ישי. "יומיים לפני הגשת הרשימות פנה אלי בנט והציע לי לקחת את תקומה ליחד", סיפר ישי. מהבית היהודי הכחישו ואמרו: "לא היה ולא נברא”.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. שמרן היה גוסס דרעי חשב על עצמו וסחב את מרן למנותו בעל כורחו לתפקיד היו"ר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 2. מרן אמר מפורש בקלטת, שהוא לא עשה את אוסלו, אלא דרעי בישל הכל.

  אני בוודאי שמאמין למרן ולא לאסיר משוחרר.

  דרעי שקרן! דרעי בלחץ! |
  הגב
 3. ואם אנשי ישי לא היו מקליטים, אז דרק הייה טוען שזה שקר.

  ודרעי משחק על הרגש, חושב שאנחנו מטומטמים. מרן לא היה גוסס אם הוא יכל לדבר בצורה ברורה. בדין תורה ולהבדיל בחוק הישראלי דווקא דבריו של שכיב מרע תופסים יותר חזק, עד שאין צורך בקניין.

  ומה תענה דרק על קלטות שלך שאתה מבבזה את מרן, לא היית גוסס.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 4. דרעי אין לו תשובות מסיט את הדיון לכיוון אחר.
  מרן אמר שדרעי אינו ראוי להנהגה, ושהוא מינה אותו ליור בגלל שכפו עליו.
  מרן מתבטא בחריפות גדולה על דרעי ובכבוד גדול מאד על ישי.
  מרן אומר שמסכים שישי יפתח מפלגה ומהשמיים הוא יעזור לו.

  כל הדיון מי צילם, מתי צילם וכו' לא מורידים כי הוא זה מתוקף וחוזק הדברים הנוראיים שישנם בקלטת.

  אלי ישי - אנחנו אחריך באש ובמיים!! |
  הגב
 5. תגידו אנשי ש”ס אתם באמת חושבים שאנשים מטומטמים? אני שמעתי את הקלטת ומרן זצ”ל מיוזמתו

  הרעיף על אלי ישי שבחים וחזר שוב ושוב ”בכל ביתי נאמן אתה,.אז אם מרן זצ”ל מחובר במכשרים זה מונע ממנו להפסיק להביע את דעתו?
  כך אתם מגלגלים את הכדור לזירה של מחנה ישי?
  אותי לא מענייb,הקלטת. אותי מעניין דבר אחד, למה ומדוע אתם מוחקים
  את כל הרבנים שאינם רוצים להתערב בפוליטיקה ”כגון הגאון הרב שלמה עמר והרב בניהו שמואל
  ולכן כל מי שירא את האלוקים באמת חייב להביא מחאה נגד זלזול ברבנים מצד דרעי ,ואת זה תראו בקלפי בע”ה
  תוכן הקלטת
  “אלי ידידי אהוב נפשי. אתה יודע שעשיתי את ההדחה בגלל שכפו עלי. עד שיאמר רוצה אני. לא רוצה בזה. דעתי לא נוחה מכך. עושים לך עוול. בגיל שלי אין לי כוח להילחם. הפעיל עלי לחץ הרב בעדני וחכם שלום.

  אלי ידידי (כאן הרב מתייפח בבכי…) אני אוהב אותך מאוד. אין נאמן וירא אלוקים כמוך. קשה לך אתו (עם דרעי), אני יודע. אתם לא יכולים להיות יחד בכפיפה אחת. אין אני והוא יכולים לדור. מי יודע מה יילד יום. אדם יודע מתי ימות? אם לא תצליח אתו, אני מתיר לך לפתוח מפלגה חדשה ולהשתמש בשמי. מעשיך לשם שמים. חזק ואמץ. אל תירא ואל תיחת. גם אם ימנעו ממך אל תירא. לך בכוחך זה והושעת את ישראל. אין רצוני שאריה ינהיג את התנועה. זה נכפה עלי.אני אוהב אותך אלי. עמי במחיצתי,רבי אליהו. לא יודע מה קורה למעלה. אולי משמה אפעל שהוא (אריה) לא ינהיג את התנועה. מכאן אני לא יכול. די. כמה אפשר? אני זקן. בקושי כותב. אני חלש.

  ( שוב בכי..) שלא יהיה בליבך עלי. עמו אנכי בצרה. אתה ואני ביחד. יהי חלקי עמך רבי אליהו!”

  יצחק |
  הגב
 6. אין דבר יותר מעניין מההקלטות של הרב עובדיה שעות לפני פטירתו כל רב מקליטים ומסריטים שדרעי לא יבלבל במוח הרשע הזה מנסה להסיח דעת מהתוכן אבל לא יעזור לו כולם עם הנאמן אלי ישי

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב