דרעי: "המסר למרצחים – נגיע אליכם"

יו"ר ש"ס בראיון לגל"צ: "זכותו של בנט להשמיע את דעתו. אבל הכל צריך להיעשות בתוך הממשלה". ליברמן: "ממשלה של לפלפים" {לכידת רוצחי הזוג הנקין}

אימת הטרור המתעצם: יו"ר ש"ס ושר הכלכלה, אריה דרעי, המכהן גם כחבר הקבינט המדיני ביטחוני, התייחס הבוקר בהרחבה למצב הביטחוני המידרדר וקרא להרגעת ההתלהמות.

בראיון לגל"צ סיפר דרעי על ישיבת הקבינט אמש: "שמענו סקירות מכל גורמי הביטחון. אני רוצה לשבח אותם על פעולותיהם. הכוחות והממשלה מוכיחים לכל מרצח ומחבל ש"נגיע אליך איפה שתהיה"…הם נכנסו ופעלו פעולה חכמה, בתוך בית החולים ובתוך מחנה הפליטים. זה תהליך ארוך, אבל בסוף זה קורה – הריסות בתים ואטימות בתים".

דרעי סרב להגדיר את האירועים כאינתיפאדה ואמר: "זה אוירה ותלוי בנו. אין לנו ענין ורצון לדרדר את המצב. אנחנו רוצים להגן על חיי אזרחינו, יש כאן מערכת הסתה פרועה ביותר בראשות התנועה האיסלאמית, הרשות הפלסטינית וחברי כנסת מכהנים. הם מתסיסים ורוב הציבור הערבי משוכנע שאנחנו הולכים לשנות את הסטטוס קוו.

הדבר היחיד ששונה זה שהמשטרה נכנסת למסגדים, אנחנו לא ניתן להם להפוך לחסינים".

דרעי נשאל על העליה להר הבית והשיב: "דעתי ידועה. כמעט כל רבני ישראל לדורותיהם אסרו את העליה להר הבית. אני מבין את הרצון להיות ריבון ולהראות ריבונות. יש לנו אויבים מסיתים שמנצלים כל דבר כזה ובצורה שקרית ומעוותים את כל התמונה..ולכן אנחנו צריכים לגלות אחריות ואיפוק. גפרור קטן יכול להצית הכל".

על ההתקפות של השר בנט ושרים אחרים נגד נתניהו אמר דרעי: "זכותם וחובתם להשמיע את דעתם. אבל הכל צריך להיעשות בתוך הממשלה".

בסיום הראיון נשאל דרעי על פתרונות למצב והשיב: "אין זבנג וגמרנו, שאלתי את כוחות הביטחון האם מגבילים אתכם וקושרים לכם את הידיים – חד משמעית יש להם את מלוא הגיבוי…התיאום הביטחוני מוכיח את עצמו, הם לא עושים לנו טובה, הם ככה שומרים על השלטון שלהם".

בתוך כך, יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף הבוקר בראיון לYNET את הממשלה וכינה אותה "ממשלת לפלפים שאינה יודעת לעשות כלום". ליברמן הצהיר כי אין שום סיכוי שיצטרף לממשלה בשלב כלשהו והעריך כי בחירות יתקיימו בשנה הבאה.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. דרקי אתה זקן כטיאר לך הביתה מספיק היזקת לעם ישראל לספרדים ולשס

  דוד זאב |
  הגב
 2. איך בדיוק תגיע למחבלים אם הילדים שלך לא בצבא ולא במשטרה.
  הציוניים יעשו את העבודה. כי אתה אפס.

  פופ |
  הגב