דרעי על מורל: "בגידה" לבני: " דרעי מתלהם"

אריה דרעי יוצא נגגד מורל ומוחמד: "בחורה שמתאסלמת ומתחתנת עם בן דת אחרת זה מעשה בגידה בעמה", ומה הגיבה לבני לדברי דרעי

סערת מוחמד ומורל:  יממה לאחר החתונה של בני הזוג הערבי – יהודיה, השרה ציפי לבני הגיבה לדברי חבר הכנסת אריה דרעי לפיהם מורל, שהמירה את דתה בגדה בעם ישראל. "יש לי ציפיה מגורמים חרדים בחברה הישראלית לגרום ליהדות להיות מקרבת". אמרה לבני בגל"צ.

"תראו מצבים שבהם יותר ויותר רוצים להתצטרף לעם היהודי גם אם הנישואים הם לא נישואים בתוך העם היהודי. צריך יהדות מקרבת ולא דוחה, קיצונית ואלימה. מספיק עם ההתלהמות הזאת"., כך לבני.

יו"ר ש"ס אריה דרעי  אמר מוקדם יותר בגל"צ: "בחורה שמתאסלמת ומתחתנת עם בן דת אחרת זה מעשה בגידה בעמה. אני מתנער מדרך המחאה, אנחנו יהודים ולא נתבייש בזה, החתונה אתמול לא הייתה פרטית היא הייתה פגיעה בעם ישראל"

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. נישואי תערובת יעלו באש את המזה"ת.

  עקב נשואי תערובת יתערבבו בצבור החלוני אנשים רבים שאינם יהודים לפי ההלכה, ולא יהיה שום הכר בינם לבין החלוניים בני היהודיות, ואף יתוספו עליהם צאצאי התערובת, ואז כל אחד ואחד מבניו של הצבור העברי הלא-אורתודוקסי יעבור מהסטטוס הנוכחי של "בחזקת יהודי לפי ההלכה" לסטטוס של "ספק נכרי לפי ההלכה". השנוי במעמדם של הלא-אורתודוקסים הרה אסון: היהודים שומרי המסורת, בגלל התגברות פחדם מנשואי תערובת של בניהם עם עברים-ספק-נכרים, ינקטו אמצעים להתבדלות (כבר עכשיו רבנים קוראים ליסד מרשם אוכלוסין פרטי), אמצעים שיהיו חמורים הרבה יותר משהם נוקטים היום כדי להתרחק מהצבור הלא-אורתודוקסי. התבדלות ממושכת מובילה לנכור הדדי. נכור ממושך מוביל לעוינות, עד להפרדה חברתית מוחלטת. מדובר במעגל שוטה. מרטין לותר קינג הזהיר: "אנשים בדרך כלל שונאים אחד את השני … מפני שהם מופרדים". הפרדה חברתית מוחלטת ללא הפרדה גיאוגרפית וללא הפרדה של מוסדות השלטון כרוכה בהרבה נקודות חכוך-פצוץ בין פצלי האוכלוסייה העוינים זה לזה. (גגלו:" מודל מתמטי, שמנבא את הסיכוי לאלימות על רקע אתני ודתי לפי פריסה מרחבית של האוכלוסייה ")
  לכן צריך להקדים לשאול: האם חרות מ"רודנות פקידי ההלכה", שתחילתה ערבוב עם אנשים מחוץ לעם וסופה פלוג פנימי, לא תתגלגל במשך הזמן למלחמת אזרחים בין שני העמים העבריים העוינים שהיא תיצור? (מצבנו נפיץ גם כיום: על הערכת קהילת המודיעין של ארה"ב על אפשרות של "עימות פנימי" בין "שמרנים ומתנחלים" לבין "ליברלים" בישראל שיתרחש עוד לפני שנת 2030 ר' ידיעה מאת אמיר אורן ב"הארץ" 11.12.12 ), האם מלחמת אזרחים בפועל או אפילו רק מיתון כלכלי מתמשך ללא סוף שיתחיל כבר בשלב שבו יתעורר חששם של המשקיעים מפני אפשרות להדרדרות למלחמה כזאת, לא יחלישו את מדינת ישראל עד כדי פתוי הערבים להנחית עליה מכת חסול וכך יביאו ל"ברירת שמשון"? האם "הקהיליה הבינלאומית" לא תקדם את פני הרעה הצפויה בכך שתעקר את כוח המגן הלא-קונוונציונלי של מדינת ישראל המפוצלת שאין לסמוך עוד על יציבותה הפוליטית?
  האם עוד ימצאו ערבים שירצו בפשרה עם מדינת ישראל אחרי שיווכחו שהיא כבר נכנסה למסלול של החלשות מתמדת?

  נישואי תערובת יעלו באש את המזה"ת |
  הגב
 2. מי ביקש ממנו לדבר, למחות איפה שאין חילול השם זה צריך

  משה |
  הגב