דרעי על נתוני העוני: "אני קורא לבטל לאלתר את הגזירות הקשות"

היום פורסמו נתוני העוני הקשים של מדינת ישראל, לפיהם היא המדינה עם הכי הרבה עניים מכל המדינות המפותחות.

הערב, מוצאי החג, מתייחס יו"ר ש"ס אריה דרעי לנתונים וכותב: "אמש ערב החג, עברה בממשלה הצעת התקציב עם הגזירות הקשות המתוכננות, הממשלה כולה למעט שר אחד הצביעה בעד ההצעה, ספק רב אם במהלך הדיון מישהו שם נתן את דעתו על הנתונים הבאים שמתפרסמים היום.

"אחד מכל חמישה ישראלים הוא עני ואחד מכל שלושה ילדים ישראלים חי בעוני, בכך ישראל מתייצבת היום במקום הראשון והמביש במדד העוני בקרב המדינות המפותחות (OECD). כך עולה מדו"ח חדש שפרסם הארגון לשיתוף פעולה ופיתוח כלכלי המאגד 34 מדינות.

"הנתונים החמורים הללו פורסמו עוד בטרם נבחנו ההשלכות שיהיו כתוצאה מיישום הגזירות החדשות אשר בוודאי יכניסו עוד עשרות אלפי ילדים וקשישים חדשים למעגל העוני, ויחמירו את מצבם של מאות אלפים נוספים שכבר נמצאים שם.

"אני קורא לראש הממשלה לאור הנתונים החדשים לפתוח מחדש בממשלה את הדיון בנושא התקציב ולבטל לאלתר את הגזירות הקשות בטרם יהיה מאוחר, מדובר בתקציב דו שנתי שהולך להמיט אסון על שכבות רחבות באוכלוסייה.

"בבחירה בין להיות במקום הראשון כמדינה שילדיה רעבים לבין להיות מדינה שהגרעון שלה הוא גדול יותר אני בהחלט מעדיף את האחרון, יש להגדיל את יעד הגרעון ולעצור את החרפה הזו ויפה שעה אחת קודם".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.