דרעי על סערת הסמינרים: "צביקה כהן לא פחות בן תורה מהאשכנזים"

על רקע הסערה החדשה, העניק יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ראיון אצל דוד חכם ברדיו מורשת בנושא סערת הסמינרים והבהיר: "אף אחד לא מתערב בתכני הלימוד או בהשקפה בסמינרים".

 

בעקבות מכתב הגיבוי שהעניקו גדולי לסמינרים יוצא עיתון דגל התורה במתקפה כנגד משרד החינוך על התערבותו בקבלת התלמידות בכך שהודיע על שלילת תקציבים ומבהיר את דעת גדולי ישראל כי "הסמכות נתונה אך ורק בידי מנהלי הסמינרים כפי שהורו גדולי ישראל בכל הדורות".

על רקע הסערה החדשה, העניק השר דרעי ראיון אצל דוד חכם ברדיו מורשת בנושא סערת הסמינרים והבהיר:  "אף אחד לא מתערב בתכני הלימוד או בהשקפה בסמינרים. חשוב שזה יהיה ברור. נאבקנו כדי לקבל את תיק החינוך בירושלים בכדי לפתור בעיה קשה ומתמשכת של אפליית בנים ובנות, שנותרים ללא מסגרת חינוכית ושכל חטאם הוא היותם בנים למשפחה ספרדית.

 

דרעי גיבה את צביקה כהן והדגיש כי "הוא נציגם ושלוחם הנאמן של מועצת חכמי התורה ומקבל גיבוי מלא מנשיא המועצת הגר״ש כהן וממני. בעבודה קשה הוא הצליח לפתור הרבה בעיות ולהכניס בנות ספרדיות רבות לסמינרים".

 

לדברי דרעי, " כאן לא מדובר בכספים פרטיים אלא בכספי ציבור. דעת התורה כפי שהורה מרן הגר״ש אלישיב זצ״ל לשלול כספי ציבור ממנהל סמינר שמפלה בנות רק על רקע עדתן. אם מנהלי הסמינרים רוצים להקים מוסדות פרטיים עם כסף פרטי יערב להם. כעת מדובר על כספים ציבוריים ואסור שתהיה אפליה על רקע עדתי."

דרעי סיכם עוד כי, "בכל הערים החרדיות הבעיה הזו נפתרה. מדובר על פחות מעשר בנות בירושלים שכמה סמינרים מתעקשים ועושים את הבעיות. אני יודע מה המניעים שלהם ואם נצטרך נחשוף אותם.   את כל הטענות של ׳בת לא מתאימה׳ ניתן לבדוק בועדת ערר מיוחדת הקיימת. ניתן להוכיח אם הבת מתאימה או לא.

 

דרעי קרא בראיון "לחברי" ביהדות התורה," אין לכם מה לפגוע בשליח הרב צביקה כהן שהוא עושה הכל על דעתנו. אתם הרי יודעים את האמת שאין כאן ׳התערבות חיצונית׳. וכי הוא פחות בן תורה מנציגים אחרים? וכי מישהו מנסה להתערב בתכני הלימוד"?, תהה דרעי.

 

דרעי סיפר בראיון כי הוא "פוגש הורים רבים, כואבים, שפונים אלי בדמעות ולא מבינים מדוע הבת שלהם שלמדה יחד עם כל חברותיה בתיכון מסורבת בסמינר". מה אני אומר לאבא הזה? מה הוא אשם שאין לו מרפקים? צריכים לדעת שמאחורי כל בת יש משפחה שנהרסת בגלל הדברים הללו.

 

לסיכום הוא  הדגיש  כי שס פועלת  בשיתוף פעולה מלא עם יהדות התורה בכל המאבקים של היהדות החרדית. בלי שיתוף פעולה של כולנו לא נוכל לעשות כלום. כשאני יושב עם ראשי רשויות לפתור בעיות של כיתות ועוד, אני מסתכל מאיזו מפלגה זו? חשוב מאד להמשיך את שיתוף הפעולה ולהוריד את הנושא מסדר היום. הלא התקשורת החילונית שלא מוכנה לקבל בכלל את נושא המכסות מחכה ללבות את האש הזו כדי להפריד בינינו ואז באמת תהיה התערבות חלילה של משרד החינוך.

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. מה הסיבה שבת ספרדיה תלך ללמוד בסמינר אשכנזי ? הרי סמינר אשכנזי כל הוויייתו היא אשכנזית לדוגמא בשיעורי דינים לומדים בספרי פוסקי אשכנז ולא ע"פ פוסקי ספרד. וכו' . אז למה ?
    ובנוסף הרי ש"ס הוקמה להחזיר עטרת ספרד ליושנה אז למה הם נאבקים להכינס בנות ספרדיות למוסדות אשכנזיים . למה ? התשובה היחידה שאני מכיר היא. נחיתות .נחיתות ספרדית עליבות ספרדית . תקנו אותי אם אני טועה.

    דורש הסבר |
    הגב