דרעי על תכנית הקיצוץ של כחלון: "צריך לקצץ בביטחון" (הקלטה)

במפלגות החרדיות הופתעו לשמוע את הדיווח בגלי צה"ל לפיה – ראש הממשלה ושר האוצר בוחנים קיצוץ בהסכמים הקואליציוניים. כיצד הגיב דרעי? האזינו

במפלגות החרדיות הופתעו לשמוע את הדיווח בגלי צה"ל לפיה – ראש הממשלה ושר האוצר בוחנים קיצוץ בהסכמים הקואליציוניים.

כפי שפורסם, בפגישה שנערכה השבוע החליטו ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ושר האוצר, משה כחלון, כי יבחנו קיצוץ בהסכמים שעלותם 8.2 מיליארד שקלים.

שר הכלכלה, אריה דרעי, שנחשף למידע בתכנית "מה בוער" עם ירון דקל ועמית סגל הבהיר כי "אם המידע נכון – הקיצוץ צריך לבוא מהביטחון ולא מהתחומים החברתיים".

יושב ראש ש"ס אמר בשידור כי הוא מתנגד ליוזמת התקציב התלת-שנתי. "אנחנו לא יכולים לדעת לחזות מה יקרה בשנה הבאה, מה יהיו ההתפתחויות הביטחוניות, המדיניות, החברתיות והכלכליות באזור הזה? איך אפשר? עם כל הכבוד, זה לא שייך. מה החשש? למה צריך את זה? אז כמו שהעברנו תקציב השנה, נעביר תקציב גם בשנה הבאה", אמר.

על סוגיית הגז, שאמורה להגיע להכרעה בקבינט המדיני-ביטחוני אמר דרעי שיתעקש על כך שהנושא ייטב עם האוכלוסיות החלשות בחברה: "אעשה הכל כדי שהגז יהיה במחיר הכי טוב שהוא יכול להיות. הפערים הגדולים בחברה הישראלית – יותר מסוכנים מדאעש או מחיזבאללה".

סגן שר הבריאות, חבר הכנסת יעקב ליצמן, הגיב ואמר כי "כל קיצוץ בישיבות ובקצבאות תהווה הפרת ההסכם על כל המשתמע מכך. לא נקבל כל שינוי בהסכם הקואליציוני שנחתם איתנו".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.