"שחקני כדורגל ביקשו שלא לשחק בשבת"

שר הכלכל מממשיך לפעול לביטול משחקי ספורט בשבת. במכתב לשרת התרבות והספורט הוא מעיד על פניות שקיבל משחקנים

שר הכלכלה אריה  דרעי שיגר מכתב לשרת התרבות והספורט מירי רגב בנושא של סירובם של עשרות שחקנים בליגה הלאומית לשחק בשבת.

המכבת הועבר בהעתק לח"כ מירי רגב , שרת התרבות והספורט מר עופר עיני, יו"ר ההתאחדות לכדורגל,  מר  יורם באומן, יו"ר מנהלת הליגה

 

במכתב מפרט את דרעי את פנייתם של עשרות שחקנים מהליגה הלאומית, בה הם מוחים כי בניגוד לשנים קודמות, הם התבשרו ע"י מנהלת הליגה, כי יאלצו לשחק בשבתות בעונת הכדורגל הקרובה.

"החלטת מנהלת הליגה לשחק בשבתות, לאחר שנים בהם לא התקיימו משחקים בליגה זו בשבתות, גרמה למורת רוח רבה בקרב השחקנים המסורתיים". כותב דרעי  ומפרט ,"שחקנים אלו פנו אלי, להסתדרות ולארגון שחקני הכדורגל ובקשו לשנות את מועדי המשחקים כפי שהיה עד היום, כדי שלא יאלצו לחלל את השבת, לשמור על אורח החיים הדתי שלהם ולהמשיך ולהתפרנס ממשחק הכדורגל.

בעבר כתבה שופטת בית המשפט העליון הגב' דליה דורנר באחד מפסקי הדין שלה כי: "קביעת יום המנוחה ליהודים בשבת מגשימה את ערכיה של המדינה כמדינה יהודית ודמוקרטית. שני ערכים אלה משתלבים בהרמוניה מלאה בחוק הנדון. ליום מנוחה לעובדים מטרה סוציאלית וחברתית, ואילו היהדות, שהנחילה לאנושות את הקונספציה של יום המנוחה השבועי, קידשה את יום השבת כיום המנוחה של בני העם היהודי. יום השבת הוא ערך לאומי לא פחות מאשר ערך דתי".

 

לסיום קורא דרעי במכתבו "בתור המופקדים על תחום הספורט במדינת ישראל, אני פונה אליכם לשנות את החלטת מנהלת הליגה ולהעביר את המשחקים שנקבעו לימי שבת לאחד מימי השבוע או למוצאי שבת כפי שהיה בשנים האחרונות.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.