דרעי קורץ לימין: חתם על הצעת החוק לביטול ההתנתקות

הקרב על הקולות: יו"ר ש"ס דרעי במהלך התקרבות אל ליבו של הבוחר הימני: צירף את חתימתו לחוק נגד ההתנתקות. אנשי ימין: "דרעי איש שמאל מובהק"

השבוע הוגשה הצעת חוק של ח"כ זאב אלקין וח"כ אורית סטרוק לביטול חוק ההנתקות ולמחיקתו מספר החוקים של מדינת ישראל. את החוק קידמו משפחות מישובי המגורשים חומש ושאנור המצפים לחזור לביתם בישובים שנעקרו ומקווים למסד את פעילות ישיבת חומש הפועלת מזה למעלה מ 8 שנים בישוב העקור, במטרה לשמור על המשך אחיזה יהודית במקום.

מי שעומדים מאחורי היוזמה הם יוסי דגן מ"מ ראש מועצת שומרון ומגורש משאנור ובני גל מגורש מחומש ומהפעילים הבולטים להמשך פעילות ישיבת חומש.

לאחר שהגיעו המשפחות לשיחה בנושא זה אל יו"ר הכנסת שהבטיח לעזור, ולקדם את הנושא בכנסת ובקרב החכי"ם, כבר למעלה מ 20 מ 5 סיעות שונות חתמו על הצעת החוק.

בין החותמים החדשים: גם יו״ר תנועת שס ח"כ הרב אריה דרעי. חותמים נוספים הם חברי הכנסת :יריב לוין אברהם מיכאלי.ישראל אייכלר.אלי ישי.מאיר פורוש.חיים כץ. משה פייגלין. יוני שטבון. שולי מועלם. מוטי יוגב. ניסים זאב. כלפה זבולון. דודו רותם. ניסן סלומינסקי ואחרים.

עם הגשת הצעת החוק אמר דגן לאחר מכן: "זהו רגע מכונן עבור ההתיישבות. עבור המגורשים ועבור עם ישראל. הצעת חוק זו ראוי לה שתעבור, שכן יש לה את היכולת למחוק את הכתם הנורא מההיסטוריה של העם היהודי בארצו. כתם גירוש משפחות מבתיהן על לא עוול בכפן וללא סיבה מוצדקת. גירוש שנעשה למטרות פוליטיות בלבד ולא הביא בטחון ובוודאי לא שלום"

המגורשים מדגישים כי ישובי צפון השומרון בניגוד לישובי גוש קטיף נשארו בשליטה ישראלית ולכן אין כל הגיון או צדק במניעת חזרת המשפחות לבתיהם ולהפרחת הישובים.

במקביל ארגוני ימין מזהירים מפני בחירה בש"ס בראשות דרעי אותה הם מגדירים כ"סכנה". פעילי ימין טוענים בשיחה עם 'קוקר' כי "דרעי הינו איש שמאל מובהק שהעניק את הרוב היהודי להסכמי אוסלו ולא מצטער על כך עד היום. אריה דרעי הוא ההפך המוחלט מאלי ישי שהתנגד להתנתקות בגוש קטיף. כשאריה דרעי בפיקוד – אסור להצביע לש"ס".

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.