דרעי: שוקל להטיל סנקציות כלכליות על סמינרים

ערב פתיחת שנת הלימודים, ונראה שסאגת האפליה בסמינרים רחוקה מאוד מסיום. עשרות משפחות שבנותיהן לא התקבלו לסמינר בשל מוצאן הספרדי לכאורה,עדיין נותרו ללא סמינר, השר אריה דרעי שוקל לעצור את התקציבים לסמינרים שיקיימו אפליה

בעקבות תלונות של עשרות הורים ערב פתיחת שנת הלימודים, על שבנותיהן טרם התקבלו לסמינרים בשל מוצאם הספרדי, שר הכלכלה ויושב ראש מפלגת שס שוקל לעצור את התקציבים לאותם סמינרים.

בראיון שנתן בחור חרדי ספרדי לתחנת הרדיו 'קול חי במהדורה המרכזית הערב, והזדהה בשמו, טען הבחור כי אחותו לא התקבלה לסמינר הישן, בעוד שחברותיה, עם ציונים ותעודות פחותות משל אחותו התקבלו, מה שמוכיח שהסיבה היחידה לכך הוא מוצאה הספרדי של אחותו,
לשאלת השדרן למה אחותו לא מנסה להתקבל לסמינר ספרדי, ענה הבחור שבסמינרים הספרדיים "קיימים בנות פחות טובות" הסיבה לכך, המשיך להסביר, היא שהסמינרים האשכנזיים "לוקחים" את כל הבנות הטובות, מה שמשפיע על איכותן של הסמינרים לבנות ספרדיות.

נושא הסמינרים והאפלייה העדתית במוסדות חרדיים כבר מהווה שנים אבן נגף בדרך לאיחוד סופי בין החרדים הספרדים והאשכנזים. דרעי כאמור, שוקל הערב להטיל סנקציות כלכליות על הסמינרים שלא יקבלו בנות ספרדיות, ובכך אולי לשים סוף לתופעה העגומה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.